Lekári a sestričky

Lekári a sestričky Medik na je skúške. Otázka od skúšajúceho: Ako zistíte, že chorý je už vlastne mŕtvy? No, všetci okolo neho plačú.
Lekári a sestričky Jedného dňa som išiel na kontrolu k svojej lekárke, mimochodom veľmi peknej. Keďže sa mi veľmi páčila, tak jej hovorím: ”Nezašli by ste si so mnou niekedy na kávu?” Ona na to: ”Ach rada by som, ale asi to nepôjde.” Ja: „Jasné chápem… vzťah doktorka a pacienta.” A ona že:” Áááále to niéééé, len som dostala vaše výsledky pohlavných testov”.
Lekári a sestričky Lekárnička hovorí zákazníčke: "Aj keď sú to analgetiká, tak si ich nabudúce dávajte do úst!"
Lekári a sestričky Ostatnýkrát som bol niečí typ vtedy, keď som išiel darovať krv.
Lekári a sestričky Pán doktor, keď ráno vstávam, všetko ma bolí. Tak vstávajte poobede.
Lekári a sestričky Ráno som podstúpil vyšetrenie prostaty. Bolo to najdôkladnejšie vyšetrenie môjho života. Keď doktor odišiel, po niekoľkých sekundách prišla zdravotná sestra, zatvorila dvere a opýtala sa: ,,Prosím vás, čo to bolo za chlapa?"
Lekári a sestričky Po 30-tke už nebudeš potrebovať budík. Každé ráno ťa spoľahlivo zobudia tvoje zdravotné problémy.
Lekári a sestričky Syn telefonuje matke: „Mami, som v nemocnici, ale som v poriadku“. Matka: „Už s tým prestaň. Si tam lekár už tri roky“.
Lekári a sestričky Na každého niekde čaká spriaznená duša. Pre niekoho je to psychiater.
Lekári a sestričky Dedko, ako bolo v nemocnici? No ako asi, zima ako na Sibíri. Všetci pekne ticho ležali, iba ja som sa večer posadil a  ... patológ sa posral.
Lekári a sestričky Na Slovensku je zaočkovaných 100 percent obyvateľov. Pričom 40 percent má očkovanie v ramene, a 60 percent v pi**!
Lekári a sestričky Môjmu doktorovi asi prepína, dnes mi na vyšetrení povedal: "vysaďte marihuanu". Teraz v novembri???
Lekári a sestričky Doktor, čo ste robili v laboratóriu s tými tromi mladými asistentkami? Nič. Tak prečo sa na vás ten králik pozerá s takým rešpektom?
Lekári a sestričky V lekárni: Dobrý deň, prosím si nejaké antidepresíva. Máte recept? Nie, sobášny list nestačí?
Lekári a sestričky Pani doktorka, manžel má často erekciu. Čo mu mám na to dať? Dajte mu moje telefónne číslo.
Lekári a sestričky Ak lekár správne pomenuje tvoju chorobu, neznamená to, že vie o čo ide.
Lekári a sestričky Žena ide na gynekologickú prehliadku. Vojde do dverí, vyzlečie sa, usadí sa do kresla. V pootvorených dverách sa len mihne biely plášť a ozve sa: “vyššie!” Žena poslušne zdvihne nohy čo najvyššie môže, ale napriek tomu počuje teraz už krik: “vyššie !!!” Chytí  teda nohy rukami a silou si ich pritiahne skoro k ušiam, ale v tú chvíľu sa zarazí a vydesí. Vidí, ako sa k nej blíži skupina mladíkov s vytreštenými očami, v ich čele obrovský chlap v bielom plášti s britvou v ruke. Muž neprestáva obťahovať britvu na remeni a s podivným úsmevom hovorí žene: “Tak ja vám to teda poviem ešte raz, ale snáď už naposledy: vyššie musíte! Gynda je na prvom poschodí, tu ste v učňovskom holičstve!
Lekári a sestričky Zubár je jediný muž, ktorý hovorí: Neprehĺtať, vypľuvať...
Lekári a sestričky Pacient u lekára: Chcel by som sa objednať na rehabilitáciu. Voľný termín máme o rok. Ale, to neviem, či sa dožijem. Tak vás zatiaľ zapíšem ceruzkou, a keď nie, tak vás vygumujem.
Lekári a sestričky Doktor sa počas prehliadky pýta morbídne obéznej pacientky. „Prečo ste zjedli ovládač od televízora?“ „Lebo na ňom bolo napísané MENU“!