Lekári a sestričky

Lekári a sestričky Pani doktorka, manžel má často erekciu. Čo mu mám na to dať? Dajte mu moje telefónne číslo.
Lekári a sestričky Ak lekár správne pomenuje tvoju chorobu, neznamená to, že vie o čo ide.
Lekári a sestričky Žena ide na gynekologickú prehliadku. Vojde do dverí, vyzlečie sa, usadí sa do kresla. V pootvorených dverách sa len mihne biely plášť a ozve sa: “vyššie!” Žena poslušne zdvihne nohy čo najvyššie môže, ale napriek tomu počuje teraz už krik: “vyššie !!!” Chytí  teda nohy rukami a silou si ich pritiahne skoro k ušiam, ale v tú chvíľu sa zarazí a vydesí. Vidí, ako sa k nej blíži skupina mladíkov s vytreštenými očami, v ich čele obrovský chlap v bielom plášti s britvou v ruke. Muž neprestáva obťahovať britvu na remeni a s podivným úsmevom hovorí žene: “Tak ja vám to teda poviem ešte raz, ale snáď už naposledy: vyššie musíte! Gynda je na prvom poschodí, tu ste v učňovskom holičstve!
Lekári a sestričky Zubár je jediný muž, ktorý hovorí: Neprehĺtať, vypľuvať...
Lekári a sestričky Pacient u lekára: Chcel by som sa objednať na rehabilitáciu. Voľný termín máme o rok. Ale, to neviem, či sa dožijem. Tak vás zatiaľ zapíšem ceruzkou, a keď nie, tak vás vygumujem.
Lekári a sestričky Doktor sa počas prehliadky pýta morbídne obéznej pacientky. „Prečo ste zjedli ovládač od televízora?“ „Lebo na ňom bolo napísané MENU“!
Lekári a sestričky Sedliak u zverolekára: Potrebujem pre bujakov povzbudzujúce tabletky. A aké ste mali minule? Také mentolové.
Lekári a sestričky Doktor dá pacientovi krabičku s tabletkami. „Každý deň budete užívať jednu, až do konca života.“ „Ale veď sú tam len tri“ – ohradí sa pacient. „A čo na tom nechápete?“
Lekári a sestričky Väčšina chorôb je zo stresu. Len tie pohlavné sú z potešenia.
Lekári a sestričky Myšlienka dňa: Keď nebudem chodiť k zubárovi, nebudem mať čím hrýzť. Keď budem chodiť k zubárovi, nebudem mať čo hrýzť.
Lekári a sestričky Lekár mi povedal, že ranná rozcvička mi pridá pár rokov života. Mal pravdu. Dnes sa po 20-tich drepoch cítim na takých 85 rokov.
Lekári a sestričky Pri vašej diagnóze, pán Novák, už žiadne fajčenie, žiaden alkohol... a spať musíte najmenej 8 hodín denne! A čo sex, pán doktor? Len s manželkou! Akékoľvek vzrušenie by Vás mohlo zabiť!
Lekári a sestričky Naši doktori majú len dve diagnózy: 1. Nič vám nie je 2. Kde ste boli doteraz?
Lekári a sestričky Čím sa vyznačuje patológ? Má rád otvorených ľudí.
Lekári a sestričky Zubár: Chcete hélium? Pacient: A zmierni mi to bolesť? Zubár: Nie, ale keď budete kričať, tak to bude väčšia sranda.
Lekári a sestričky Tá medicína ide strašne dopredu. Ako 20 ročná som sa musela u doktora celá vyzliecť. Teraz stačí len vyplaziť jazyk.
Lekári a sestričky Odvaha je zvláštna povahová črta, ktorá sa stráca vstupom do zubnej ambulancie.
Lekári a sestričky „Jaj, sestrička, aký je ten liek nechutný!“ „To nie je liek, to je obed.“
Lekári a sestričky Doktor stojí na chodbe a hovorí: „Pre GDPR nemôžem povedať meno ďalšieho pacienta, takže ten pán so syfilisom, prosím, do ambulancie.“
Lekári a sestričky Patológ – je jediný muž, ktorému žiadna žena neodvrkne.