pre ženy

Výsledky celoslovenského prieskumu – nové trendy v cvičení roku 2024

Naše životné tempo sa dramaticky mení a zrýchľuje každým dňom. Tomu sa prispôsobujú aj naše návyky a správanie v stravovaní a cvičení. Výsledky prieskumov ukazujú, že uprednostňujeme cvičenie doma pred fitnescentrami.

Z najnovšieho prieskumu slovenskej aplikácie fitshaker.sk vyplýva, že záujem Sloveniek o cvičenie doma neustále rastie. Prieskum, na ktorom sa zúčastnilo rekordných 13 202 respondentiek, odhaľuje významnú zmenu v prístupe k fyzickej aktivite a zdravému životnému štýlu. „Prieskumy realizujeme pravidelne. Tento prístup nám umožňuje efektívne a rýchlo reagovať na požiadavky zákazníkov a neustále zlepšovať naše služby. Ako sa potvrdilo aj v prieskume spoločnosti GO4Insight z minulého roka, Fitshaker je lídrom vo svojej oblasti na Slovensku a my sme radi, že už 10 rokov pomáhame zlepšovať Slovenkám ich životy,“ komentuje prieskum CEO Fitshakera Peter Švaral.


Cvičenie doma – nový štandard Sloveniek?
„V porovnaní s minulými rokmi vidíme značný nárast záujmu o cvičenie v pohodlí domova. Tento trend nám potvrdilo až 74,2 % respondentiek, ktoré preferujú svoje obývačky pred fitnescentrami, nasledujú beh a outdoorové aktivity s 13,1 % a fitnescentrá s 12,7 %,“ komentuje výsledky prieskumu Miroslava Zvarová, Marketing Manager vo Fitshakeri. Výsledky ukazujú, že 39,4 % respondentov cvičí 3-, 4-krát týždenne a 14,9 % dokonca 5- až 7-krát do týždňa, pričom Slovenky vo veku 30 – 39 rokov patria medzi najaktívnejšie. „Takmer 60 % respondentiek sa označilo za pokročilé cvičenky, ktoré pravidelne cvičia, zatiaľ čo zvyšných 40,7 % je na začiatku svojej cvičebnej cesty,“ dodáva Miroslava Zvarová.
Zdravej strave rozumieme, ale nedodržiavame ju

Prieskum dokazuje, že vedomosti o zdravom stravovaní nie sú samozrejmosťou. „Takmer 49 % respondentiek uviedlo, že pozná veľmi dobre princípy zdravého stravovania, čo dokazuje, že ide o dôležitú tému v životoch slovenských žien. Takmer polovica (47,5 %) má však o zdravom stravovaní len tie najzákladnejšie informácie,“ komentuje výsledky Zvarová.

Respondentky v závere uviedli, že sa síce stravujú väčšinou zdravo, no nezdravé snacky si občas dopraje až 56,9 %. V strave sa vôbec neobmedzuje 22,7 %, 18,7 % žien by chcelo stravu dodržiavať, no nevedia, ako na to, a len 1,7 % sa stravuje výlučne zdravo.
fitshaker.sk
: 10-ročné skúsenosti

Fitshaker, slovenská aplikácia zastrešujúca cvičenie doma, zdravú stravu a motiváciu, oslavuje 10 rokov na trhu. Ponúka viac ako 1 500 cvičebných videí pre každého – od začiatočníkov až po pokročilých, cez programy pre tehotné ženy, silové tréningy až po jogu a pilates. Nechýbajú ani špeciálne výzvy, akou je najnovšia 60-dňová Výzva do plaviek, ktorá sa začína už 6. mája. Pripojte sa aj vy ku komunite takmer 50 000 žien a vyskúšajte len za 9,90 eura/mesačne, prečo Slovenky milujú cvičenie doma. Objavte vzorové jedálničky, získajte prístup k množstvu bonusov, motivácii a začnite pracovať na svojom zdravšom, krajšom a sebavedomejšom JA už dnes na vyzvadoplaviek.sk

O prieskume
Prieskum realizovala aplikácia fitshaker.sk v apríli 2024 na reprezentatívnej vzorke Slovákov vo veku 18 – 50+. Celkovo sa na prieskume zúčastnilo 13 202 respondentiek, čo poskytuje komplexný pohľad na trend domáceho cvičenia na Slovensku.Autor: PR, 5.5.2024
Foto: fitshaker.sk