daruj dobro

Tri náramky

Určite ste už počuli o červenom náramku a jeho ochranných účinkoch. Nosia ho mnohé celebrity. Hovorí sa, že červená šnúrka na zápästí chráni od negatívnej energie a dokonca aj pred chorobami. Neviem, či je to pravda alebo nie, ale pokiaľ veríte v silu talizmanov, tak im tú moc zverujete a teda určite fungujú. Ja mám náramky tri. Nenosím ich na ochranu ani pre iné čarovné účinky, ale pripomínajú mi dôležité veci v mojom živote.

Prvý náramok, ktorý nedávam dole, nosím ho denne a plánujem ho nosiť, kým sa nezničí a sám nerozpadne, je ružová šnúrka s guľôčkami, ktorú mi kúpili moje deti na dovolenke, keď som im dala peniažky, aby išli kúpiť nejaký drobný suvenír pre kamarátov. Kamarátom kúpili magnetky a mne ružovú šnúrku. Bolo to úžasné zistiť, že na mňa myslia. Odvtedy ju nosím a nedávam dole, a každý deň, keď sa pozriem na svoje zápästie a vidím túto šnúrku, spomeniem si na svoju rodinu a ako je pre mňa dôležitá. Poviem vám, je to lepšie ako fotky blízkych v peňaženke. V dnešnej dobe platobných kariet, tak často peňaženku nevyťahujem, ale svoje zápästie s ružovou šnúrkou mám pri sebe vždy.

Druhý náramok som dostala od kamošky kolegyňky Lucky, a je na ňom napísané „No stress“. Tento náramok plní až dve funkcie. Pripomína mi dôležitosť všetkých mojich kamarátov, že si treba nájsť čas aj na nich a zároveň, že nemá význam sa nad ničím v živote rozčuľovať tak, aby vám prišlo z toho zle. Takže vždy ak sa niečo kazí, nedarí, veci nejdú podľa plánov, príde stres, ako niečo zvládnuť, tak sa pozriem na zápästie, prečítam si „No stress“, vtedy si spomeniem ,že sa treba aspoň 3 krát zhlboka nadýchnuť a vydýchnuť (niekedy aj 10x), a potom človek stres zmierni a môže sa na veci pozrieť z iného uhla. Verte či nie, mne to pomáha, aspoň čiastočne.

Tretí náramok som už spomínala v predchádzajúcom blogu na tému „Zadrž – Inšpiruj – odhoď preč“, je na ňom napísané „A Complaint Free World.org“ ( Svet bez sťažností). Tento náramok mi pomáha uvedomiť si, či náhodou to, čo hovorím niekomu neublíži, či niekoho neohováram, prípadne nenadávam a nezlostím sa na niekoho alebo niečo. Ak áno, lebo teda úprimne, to je dlhá cesta, a určite som v cieli ešte ani zďaleka nie je, tak si ho musím prehodiť na druhú ruku. Cieľom je, čo najmenej prehadzovať. A veru, každé prehodenie náramku zamrzí. Ale je pravda, že odkedy ho nosím, zopár krát som sa ovládla a zdržala sa neprimeraného komentáru alebo výbuchu zlosti. Pri každom zlyhaní si však poviem, dobre, jeden krok dozadu, ale koľko som ich už urobila vpred? A tak sa snažím a zlepšujem zo dňa na deň.


To sú moje tri náramky a ich strategické miesto na pravej ruke, kde ich mám denno denne na očiach. Tým, že vlastne náramok je uzavretý kruh, je aj symbolom nekonečna, symbol sily a spojenia.

Veľmi obľúbené sú náramky priateľstva, a podľa jednotlivých farieb, sa rozlišuje aj ich význam. Tak napríklad červený náramok priateľstva pôsobí proti únave, dodáva silu a vášeň, prináša šťastie a chráni pred chorobami. Modrý je znakom pokoja, predstavuje dôveru a vernosť, rozvíja intuíciu a prináša harmóniu do života. Zelený náramok nosia ľudia tvoriví, odvážni, ale aj samostatní a tvrdohlaví. Žltý náramok stimuluje k aktivite, je to farba nádeje a očakávania. Oranžový náramok je vhodný pre ľudí vytrvalých, vyvoláva pocit radosti a prísun pozitívnej energie. Ružový náramok je vhodný pre zaľúbených, je to farba lásky. Fialový náramok majú radi ľudia s fantáziou. Biela a čierna sa nepovažujú za farby, ale ja ich doma mám medzi farbičkami, takže ja ich považujem za rovnocenné farby s ostatnými. Biely náramok predstavuje čistotu a úprimnosť, kým čierny nosia najmä rebeli, samotári a ľudia skrývajúci nejaké tajomstvo.

Tajomstvo červeného náramku vraj vychádza pôvodne z kabaly (biela mágia pochádzajúca z Izraela). Má chrániť pred negatívnymi vplyvmi a urieknutím. Má sa nosiť na ľavom zápästí a musí prejsť kabalistickým obradom, aby mal skutočný význam.

Čierne náramky Shambally sa považujú za náramky zdravia a ľudia ich s obľubou nosia po celom svete.

Náramky nosievame aj z menej ušľachtilých dôvodov, len ako šperk, aby sme sa ozdobili, vyčačkali a boli krajšie. Na módnom trhu už niekoľko desaťročí v tejto kategórii kraľujú náramky značky Pandora. Ich myšlienkou je, že na náramok sa dajú navliekať a meniť rôzne ručne robené prívesky. Je ich vyše 800 a každý prívesok je niečím špeciálny. Pandora pochádza z Dánska, ale obľúbená je aj u nás. Dokonca aj ja mám jeden takýto náramok od mojich kamarátiek, ale nosím ho iba na špeciálne príležitosti.

Náramky už dávno nie sú len pre ženy, ale nosia ich, a to niekedy aj viac naraz, aj muži. Tí hlavne kožené a kovové, ale niektorí podľahli aj trendom farebných bavlnkových náramkov priateľstva.

V každom prípade, pre každého náramok znamená niečo iné. Ale miesto na ktorom ho nosíme, čiže zápästie nám zabezpečuje, že ho máme stále pri sebe a nezabudnime, pre nás ma presne taký význam aký mu v našej hlave pridelíme. Takže ak ich naplníme pozitívnou energiou, nemôžu byť na škodu. Práve preto mne tie moje 3 náramky robia radosť a pomáhajú. A čo vaše?


 

Odporúčané články:

Aspoň päť úsmevov denne

Niekedy stačí iba poprosiť

Také obyčajné ráno

Moje-tvoje – Popolušky - Veď to stačí... - Nebaví ma to!

Strom


Autor: DDD, 2.3.2019