cestopisy

Recenzia penziónu * Košútka očami návštevníka

Počas jarných prázdnin tu mala byť naša lyžovačka. Počasie však tvrdohlavo odmietalo doniesť na svahy žiadúci sneh, a tak sme improvizovali. A vôbec to neľutujeme. Nakoniec sme videli viac ako dosť. Plánované spúšťanie sa na svahu nám nakoniec veľmi nechýbalo.

Kam skloniť hlavu
Pokiaľ hľadáte slušné ubytovanie za normálnu cenu a pri lyžiarskom svahu (s tromi náročnosťami), jedna z jasných volieb je Košútka v Hriňovej.  Izby by mohli byť aj trochu väčšie, ale vybavením stačia, a navyše sa do nich ide každý po zjazdení svahu či výlete len umyť a vyspať. V penzióne je k dispozícii aj požičovňa lyží a lyžiarska škola. Parkovanie bez problémov. Vyblázniť sa tu dá v zime aj v lete. Len nech vás boh ochraňuje, keď nám obsadíte termín, kedy sem opäť budeme chcieť ísť aj my :)Z kuchyne niečo rozvoniava

Jednou z podstatných položiek každého ubytovacieho zariadenia je kuchyňa. Tu majú síce mladého kuchára, ale svojmu remeslu rozumie. Polievky chuťovo priam domáce, hlavné jedlá dobre dochutené a veľkostne postačujúce. Do jeho gastro kráľovstva vidíte z terasy aj z  jedálenskej časti – všetko mal čisté a upratané. Kto by mal ale povedzme chuť na šťavnatú (pravú slovenskú) pizzu, tak na najbližšom kruhovou objazde si príde na svoje.... a teraz kam?
Blízke okolie penziónu ponúka nenáročné turistické výlety pre celú rodinu. Buď sa môžete vybrať smerom na priľahlý lyžiarsky kopec, alebo asfaltovou cestou do lesa na vyhliadku, či tou protiľahlou na neďalekú danieliu oboru. Plán C sme vlastnonožne absolvovali k všeobecnej spokojnosti. Náročnosťou ju zvládnu aj menšie deti, pri dodržaní ticha je možné vidieť v lese aj voľne pobehujúce srnky.  Dá sa zvoliť ľahšia a rýchlejšia cesta, a dá sa to sťažiť. Ako živočíchovia neznalí presnej cesty, sme skombinovali obe možnosti do jednej poriadnej prechádzky. Za odmenu sme mali výhľad z vrchu kopca na okolie (jeden člen aj z poľovníckeho posedu), na samotných zverov a rázovitú tichú samotu, kde pár drevených domov dokáže urobiť úžasnú atmosféru pokoja. Že som nekecal, o tom vás presvedčí aj priložená fotogaléria >>>


No a kam ďalej?
Výhodou Hriňovej je aj to, že sa z nej dá v normálnom dojazdovom okruhu nájsť dosť zaujímavých miest, ktoré stoja za prezretie. Od vodopádu Bystré a Poľany, okolo Víglašského zámku cez Čiernohronskú železničku až po plaváreň v Kováčovej... Rovno vám prezradím, že na toľko zaujímavých kútov budete mať aj málo času.

Komu moje info nestačia, alebo som ho práve dostatočne navnadil, ten si klikne aj na oficiálnu stránku Košútky >>>


Súvisiace články:

Nový Zveropark musíte rodinke ukázať. Majú čím zaujať!

Habakuky: Úžasná slovenská fantázia naživo

Slovensko má Kamenné more, ale málo sa o ňom vie

myshfoto

Okolie penziónu Košútka

© 2016 Myshoun


Autor: Myshoun, 6.3.2016
Foto: Myshoun