blogy

Kam v lete? Navštívte Mestečko pod Lopúchom

Sviežim prázdninovým čítaním pre deti vo veku 6 -10 rokov je nová detská kniha Mestečko pod Lopúchom. Autorom je obľúbený spisovateľ Jozef Kollár. Mimoriadne príťažlivé sú ilustrácie Michala Piskláka, ktorý vytvoril aj grafický dizajn knihy.

Príbehy sa začínajú rozlúčkou červíka Čička s mamou a jeho odchodom do sveta. Ďaleko sa však nedostal. Keď došiel po prvý lopúch, pod ktorým žijú rôzni chrobáci a chrobáčikovia, začal im pomáhať a zostal tam až do konca tejto knižky. Prišiel na to, že oveľa dôležitejšie, ako ísť do sveta, je zachraňovať a zveľaďovať to, čo máme doma.

Chrobáčikom v Mestečku pod Lopúchom v jednotlivých príbehoch pomáha opravovať poškodené veci a pritom vymýšľa rôzne zlepšovacie návrhy. Vďaka jeho šikovnosti a nápadom sa darí aj ostatným obyvateľom Mestečka pod Lopúchom, a tak majú lepší život. Jeho neprajníci a závistlivci sa napokon potrestajú sami, v duchu príslovia  „Kto druhému jamu kope, ten do nej aj spadne“, prípadne sa do nej skotúľa.

Knižka Mestečko pod Lopúchom nenásilnou formou nabáda detského čitateľa k úcte k iným, tvorivosti, poznaniu prírody a jej javov, láske a spolupatričnosti. Jednotlivé kapitoly dopĺňajú interaktívne kreslené infobloky, vďaka čomu čitateľ podvedome získava ekologické cítenie. Určená je pre deti od 6 rokov a jej hlavnými hrdinami sú šikovný červík Čičko, ťarbavý chrobák s dlhým nosom Pilkáčik a pojašený červotoč Vrto.

 


Odporúčané knihy od autora:

Jozef Kollár má novú knihu pre deti: Holub Piero

Jozef Kollár potešil deti knižkou Tri mačiatka

Bol som detský špión: Ako totalita využívala naše deti!


Autor: PR, 17.7.2023