cestopisy

Šrot park: Jediné ZOO, kde sa vás zvieratá nebudú báť

Som zástancom druhej šance, ak sa to týka vecí, tým dvojnásobne. Ukážkovým príkladom takého kreatívneho spojenia je malý pozemok v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves. Kúsok od hraničného Cyklomostu slobody (ale my vieme, že je to aj tak most Chucka Norrisa) za Tarzániou je prírodná galéria Šrot park, kde sa umelec Branislav Pokorný poriadne vybláznil s karbobrúskou a zváračkou.

Na mieste vás poslušne čaká pár desiatok zvierat z ríše cicavcov, (ne)párnokopytníkov, vtákov, plazov či hmyzu. Niektoré v skutočnej veľkosti, iné naopak poriadne zväčšené. Všetky zvieratá však okamžite bez problémov spoznáte, nakoľko si tvorca dal záležať aj na detailoch. Miesto je ideálne pre rodiny s deťmi. Strávite tu aspoň pol hodinu a do diel sa zapozerajú všetky vekové kategórie.

Schválne neukážem všetky výtvory, lebo zvyšné si choďte pozrieť osobne.


Otváracie hodiny:

po – pia: 14.30 – 18.30 hod
víkend: 10.00 – 18.30 hod


Oficiálnu pokladňu nehľadajte, ale čierny kanister pri vchode vpravo áno. Vstupné je dobrovoľné, ale nakoľko viem, koľko stojí rezný či brúsny kotúč, odlakovač, zváracie elektróny, farby ... tak za rodinu sme dali aspoň 5€. Šikovných ľudí treba podporiť. Hlavne tých, ktorí to robia vo voľnom čase pre radosť, seba aj ostatných. Možno potešíte aj prinesenými kusmi použiteľného šrotu (staré náradie, pílové kotúče, plechy, reťaze, matice..) , z ktorého časom určite vznikne niečo zaujímavé. Zo Šrot Parku som odchádzal s dvomi myšlienkami 1). kua, ja by som zváááral, a 2). raz niečo podobné musím vytvoriť.


Odporúčané články:

 

Krmítko pre vtáky: Aj operenci môžu mať štýlové hodovanie

Obraz: Digitálne mesto pri mori

Originálne vtáčie búdky, ktoré vám budú všetci závidieť

Známe hrady a zámky priamo pod nohami: Park miniatúr


Autor: Myshoun, 22.2.2021