daruj dobro

Kokosová krava

  Už dlhšie rozmýšľam nad tým, ako a podľa čoho ľudia vymýšľajú názvy svojich firiem, alebo podnikov. Niekedy si aj poviem, že fíha, to musela byť ale dobrá žúrka, kde ich toto napadlo, alebo že to aký dobrý matroš museli mať?! Ale podľa mňa niektoré bláznivé nápady vznikli úplne za triezva a jednoducho to bol situačný humor alebo čaro nechceného.

 

Príklad zo života:

Ja: Prosím ťa, podaj mi mlieko z chladničky.

Muž: Páči sa.

Ja: Ale nie toto klasické, ale kokosové.

Muž: Ako môže byť kokosové mlieko?! To určite nie je mlieko.

Ja: Ale je, veď to tam je napísane na obale „Kokosové mlieko“!

Muž: A ty si už niekedy videla kokosovú kravu???


Kokosová krava“, no nie je to krásny názov podniku? Už si ho predstavujem, bola by to kaviarnička s cukrárňou, mali by tam vychýrené kokosové pusinky a kokosovú horúcu čokoládu a kokosové rezy....mňam!

Vedeli ste, že na Slovensku existuje namingová agentúra? Existuje, volá sa GoBigname a stojí za úspechom viacerých známych firiem na Slovensku.

Dokonca na webe sú voľne dostupné business name generátory, kde stačí zadať kľúčové slovo produktu, alebo oblasti v ktorej chcete podnikať a on vám vypľuje množstvo slovných spojení, ktoré môžete použiť ako názov vašej novej firmy alebo projektu, či produktu.

Správny a výstižný názov firmy dokáže pomôcť firme sa na trhu presadiť, odlíšiť sa od konkurencie a zákazníci si ho ľahko zapamätajú.

Mne sa páčia veselé vtipné slovne spojenia, tak napríklad:

  1. “Ružová panda” by sa mohol volať obchod s cukrovinkami (vznikol by tak, že mama dala prať plyšákov svojich deti a omylom sa jej tam priplietla červená ponožka a výsledok , všetky plyšové hračky by boli ružové, vrátane pandy)

  2. “ U srandovného cyklistu”, takto by sa mohol volať obchod s bicyklami a doplnami pre cyklistov (predpokladom by však bolo, že predavač alebo majiteľ je niečim srandovný, či už výzorom alebo prejavom)

  3. “Guľatý štvorec” alebo “Guľatý trojuholník” by mohol byť názov dizajnérskeho štúdia ( kde nič nie je nemožné…)

  4. “Strapatý melír” názov kaderníckeho salónu a v logu by mohli mať dikobraza (alebo Donalda Trumpa?)

  5. “Drevený pomaranč” alebo “Drevený červík” obchodík s dekoratívnymi doplnkami alebo stolárstvo

 

A určite vám niečo hovorí Dedoles alebo Fusakle, ak už nemáte doma ponožky od jedných z nich, tak určite na vás vyskakujú ich reklamy spoza každého rohu a určite aj z vašej chladničky. :)

Aký názov pre svoju firmu by ste si vybrali vy a prečo?Odporúčané články:

Ach, zase tá Asertivita! Alebo, žeby to nebolo iba o „NIE!“?

Je to dobré, či nie? Je to pravda, či nie?

Čo dobré mi priniesli 5. a 6. týždeň domácej karantény? Prameň novej kreativity!


Autor: DDD, 28.11.2020
Foto: pixabay.com