pre ženy

Ako zvýšiť šance zoznámiť sa pre nezadaných? Mám nápad

Inšpiráciou na tento článok bola debata s kolegyňou vo firemnej kuchyni pri poobednej káve. Je mladá, pekná, inteligentná ... ale dlhšie bez chlapa. Pri hľadaní príčiny, kde sa stala chyba, som narazil na problém – voľní chlapi o nej jednoducho nevedia. Teda vizuálne vedia, ale nevedia, že je nezadaná a chcela by vzťah.

V čase zbabelých mileniálov a chlapov stále čumiacich iba do mobilov sa ťažko s niekým vie stretnúť pohľadom v MHD či náhodne v meste. Už dávno skončili časy, keď sa ľudia bezprostredne oslovili na ulici (týmto zdravím „starú baličskú školu“) so žiadosťou o telefónne číslo. Ak sa dnes mladí nestretnú v škole či práci, na svadbe známeho, cez spoločného kamaráta alebo v stave zúfalstva na online zozname, tak ich šance na spoznanie niekoho nového a neznámeho sú naozaj malé. Bar / diskotéku nepočítam ako to pravé miesto. Ak sa už nájde „hrdina“, tak si vypýta maximálne meno instagramového účtu s tým, že určite sa ozve.

 

Čo s tým? Nejako decentne by sa mali označiť tí, ktorí sú single a túžia po normálnom vzťahu s vyhliadkou na rodinnú budúcnosť. Ľudia už totiž nevedia čítať signály opačného pohlavia a všetky tie užitočno - zbytočné mobilné aplikácie vám použiteľného partnera do života nedajú. Napadá ma jedno riešenie. Je to detail, ktorého znalosť by pomohla obom stranám. Ženy s obľubou nosia prstene, tak prečo jeden zrozumiteľný nedať na ľavý prostredník? Napr. strieborný so srdcom. Jasný signál pre mužov – som nezadaná. Veľa pekných žien sa terajší muži boja osloviť s tým, že taká kočka predsa už musí niekoho mať. A pritom to nie je vždy pravda.

 

 

Nezadaní muži by mohli nosiť jeho modrú obdobu. Nie so srdcom, ale napríklad modrým obdĺžnikom. Iba dva prstene by boli dostatočne jasné pre ostatné potenciálne náprotivky, že je niekto z ich okolia (alebo doslova tesnej blízkosti) k dispozícii. Hanba nehanba, keď sa niekto môže označkovať módnymi logami od hlavy po päty, jednu značku navyše už zvládne. Výhoda je viac ako jasná, obaja sa vidia rovno tvárou v tvár bez posielania si množstva správ. Pohľad a úsmev naživo povedia rozhodne viac ako desiatky správ či filtrami upravená seflie z kúpeľne.

 

Odporúčané články:

Ženy si nevážia dobrých mužov!
A čo muži, vážia si dobré ženy?!

Autor: Myshoun, 13.10.2019
Foto: pexels.com