cestopisy

Známe hrady a zámky priamo pod nohami: Park miniatúr

Niektoré malé dediny dokážu veľmi prekvapiť. Konkrétnym prípadom je obec Podolie v Trenčianskom kraji, kde na rozlohe cca 8 árov (odhadom) nájdete na jednom mieste (zatiaľ  68) v rozličných mierkach – slovenské hrady, zámky, rozhľadne, kostolíky. Či už sú zobrazené v časoch svojej najväčšej slávy, alebo sú postavené podľa dobových dokumentov do cca pôvodnej podoby.

Vedľa seba sú tak iba pár metrov napríklad hrad Krásna Hôrka, hrad Velika, Šarišský hrad, Holíčsky zámok,  hrad Súľov, hrad Hričov, hrad Tematín či Lančársky kostolík. V skutočnosti sú od seba vzdialené desiatky kilometrov. Ako bonus si môžete zblízka pozrieť hrad samotného Drakulu, rumunský Poenarii. Počas našej návštevy bol rozpracovaný Bratislavský hrad. Časom ho určite chceme vidieť aj dokončený. 

Park dopĺňa aj šachový kútik, hry pre deti, mini farma alebo vyrezávané drevené lavice. Malé občerstvenie sa nájde tiež,  k tomu čisté toalety a pár parkovacím miest priamo v objekte. Na veľmi príjemný a časovo nenáročný rodinný výlet si navoľte do autonavigácie Podolie, Hlavná ulica 864. Viac aktuálnych informácii nájdete aj na ich oficiálnej stránke >>>

 

Odporúčané články:

Konečne niekomu napadlo urobiť ZOO podľa detských predstáv

Jarný výlet unikátnou Čiernohronskou železnicou: Lepšie raz zažiť, ako ...


Nový Zveropark musíte rodinke ukázať. Majú čím zaujať!

Habakuky: Úžasná slovenská fantázia naživo

myshfoto

Park miniatúr

© 2017 Myshoun


Autor: Myshoun, 17.4.2017
Foto: Myshoun