cestopisy

Recenzia wellness hotela Bystrá *** očami návštevníka

Postupom času som si zvykol, že aj malá nenápadná dedina vie prekvapiť. Tak ako ma pred pár rokmi príjemne zaskočilo Lozorno, to teraz dokázala aj Bystrá (okr. Brezno). Chceli sme s partiou susedov vybehnúť na hory osláviť Silvestra. Niekde, kde to ešte nepoznáme, ale máme na to miesto dobré referencie. Lyžovanie, wellness a príjemné ubytovanie boli podmienkou

Navigácia nás bez problémov doviedla až pred hotel, kde sa dalo vždy zaparkovať. Hotel bol vynovený, okolie upravené, na recepcii sa usmievala milá slečna. Po pár hodinách jazdy dobrý prvý dojem.

Nech sa páči, vaše kľúče od izby
Recepčná bola v obraze aj keď sme sa ako veľká skupiny trúsili postupne po rodinách. Po formalitách sme išli zložiť veci. Všade čisto a chodbách to dokonca voňalo. Izby boli na tom našťastie rovnako. Nechápavým otáznikom v hlave bola kúpeľňa. Pri otvorení dverí ste sa rovno pozerali na wc, umývadlo a sprchovací kút boli bokom od misy. Vzhľadom na vstupné dvere sa to asi inak vyriešiť nedalo, ale kúpelka bola naozaj len pre jedného priemerného človeka. Na sklenené poličky nad umývadlom sa tiež dalo po dvoch dňoch zvyknúť. Skríň a odkladacích priestorov bolo dostatok. Možno by stálo na zamyslenie, kde zavesiť mokré oblečenie po lyžovačke.


Kuchyňa a boj proti hladu
Začnem zlou správou. V jedálnom lístku nenájdete klasiky typu rezeň s ryžou (pýtam sa prečo), alebo nejaký steak s kroketami či povedzme kuracie prsia s bylinkovým maslom a hranolkami. Všetko akože samé lepšie fajnotky, ale taká tá naša klasika by potešila tiež. Deťom vyprážaný syr či špagety veľmi chutili (až som im dvakrát trochu závidel). Ale teraz idem prudko chváliť. Konkrétne dámsku obsluhu v reštauračnej a barovej časti. Na to, koľko dní po sebe ťahali zmeny a koľko hodín stáli na nohách, vedeli byť čašníčky milé a usmiate. Kuchárovi patrí veľká pochvala za vždy chutné jedlo a ochotu (čo sa vidí málokde), že mi bez vyhovárania sa pripravil bravčový rezeň. Moje brucho mu týmto ešte raz ďakuje za pôžitok.To chce relax
Okrem detského kútika, biliardu, stolného hokeja je tu najväčším lákadlom wellness. Bazén (aj so samostatnou oválnou časťou s protiprúdom), vírivka, sauny. Sedieť si v teplej bublajúcej vode a pozerať na zasnežený kopec, to skvelý pocit. Bar oproti recepcii je dobre zásobený, ideálny na večerné posedenie.

Okolie hotela
Kto prišiel lyžovať, ten je autom za 5 minút v stredisku Ski Tále (v lete aj golf) či opačným smerom na Mýte pod Ďumbierom. A dokonca tu majú aj Bystriansku jaskyňu či Jaskyňu mŕtvych netopierov. V tejto časti Slovenska nuda teda nehrozí.

Záverečné hodnotenie: Keď vám dá personál pocítiť, že je tu pre vás ako hosťa, som spokojný. Dokonca nám ochotne pomohli s neštartujúcim autom aj neplánovanej výmene posteľnej bielizne. A hoci už mohol byť bar zatvorený, tak nám bolo ešte s úsmevom naliate. Snáď to pán riaditeľ ocení na platoch zamestnancov. Prídeme a sem ešte pozrieť.


Kto to potrebuje všetko vidieť aj obrazom, hádže oko na stránku hotela.


Odporúčané články:

Recenzia penziónu * Košútka očami návštevníka

Recenzia hotela Termál *** očami návštevníka

Penzión Čachovo ** : Jarná lyžovačka k plnej spokojnosti

Recenzia hotela Impozant **** očami návštevníka

Autor: Myshoun, 12.1.2017
Foto: Myshoun