pre mužov

Signature: Mladí rockeri, ktorí majú tú správnu šťavu

Po vypočutí pár skladieb od bratislavskej kapely Signature som sa rozhodol, že dobré veci treba podporiť. Zabudnite na upištané hlásky a priteplené balady. Toto je riadny rockový rachot ako sa patrí. Preto som aspoň v krátkosti vyspovedal jej basgitaristu Rasťa Benka. Let´s rock...

1. Vznikli ste v roku 2008, keď si dal dokopy s Mirom Poláčkom. Potom prišli Jaro Dutka a Juro Sabel. Ako ste na seba natrafili? Poznali ste sa už skôr, alebo vášmu zloženiu trochu pomohla náhoda?
S Mirom sa poznáme už od tretieho ročníka na základnej škole. Jura Sabelu sme si najskôr „požičali“ od kapely, s ktorou sme mali spoločnú skúšobňu, a už sme ho nevrátili. Lebo to je také slovenské :). Jaro Dutka kedysi dávno skúšal v rovnakej skúšobni ako naši kamaráti, a tak sme ho oslovili, či by s nami nehral, keďže práve v tom čase nemal žiadnu stálu kapelu.

2. Ktoré kapely vás inšpirujú, že si poviete "Takto raz chceme hrať aj my"?
U každého člena je to trošku iné, ale vyrastali sme na rockových legendách ako sú Led Zeppelin, Iron Maiden, Guns and Roses, Metallica, Nirvana a veľa ďalších. Teraz počúvame viac súčasnej rockovej hudby od kapiel ako Bullet for my valentine, Stone sour, Alterbridge, Avenged Sevenfold...

3. V roku 2009 ste nahrali demo "Signature", vo februári 2012 vám vyšlo EP "The Time Has Come", chvíľu na to klip "The Calling". Stále robíte na vlastných skladbách, koncertujete, skúšate. Rok 2013 nám len nedávno začal. Čo nové pripravujete pre naše uši a oči?
Dobre že sa pýtaš, na poslednej skúške sme mali bojovú poradu, kde sme začali plánovať aktivity na tento rok. Určite chceme nahrať dva single, natočiť aspoň jeden nový videoklip, ideálne dva. To by sme chceli stihnúť v prvej polovici roka. Ak všetko pôjde podľa plánu, tak na jeseň by sme chceli vydať prvý album. Podstatné je aj to, že sme začali robiť viac songov v slovenčine, takže budeme menej „forever together“. 

4. Vlastných skladieb už máte pár za sebou. Ktorá z nich sa tebe osobne najviac páči, a prečo ju považuješ za najvydarenejšiu?
Ou, ťažká otázka, väčšinou to je tak, že najviac ma bavia najnovšie skladby :). Ale aby som vybral jednu z tých čo sa dajú počuť, tak The Calling, ku ktorej máme aj klip je, naozaj vydarená piesonka. Veľký kus roboty na nej urobil náš producent Jaro Žigo ml. 

5. Hrávate u nás doma, hrávate aj v zahraničí. Hoci je hudba univerzálny jazyk a spievate po anglicky, aj tak by ma zaujímalo, ako vás prijalo zahraničné publikum?
Hrali sme v Budapešti, vo Viedni a aj v Českej republike v rôznych mestách. Musím zaklopať, nikde sme nemali negatívnu skúsenosť, všade bolo dobre. Neskromne poviem, že sme ich určite príjemne prekvapili, v Budapešti si naši maďarskí kamaráti spievali refrén pesničky Cudzia zem :). Miestny nacionalista (190 cm, 115 kg) po koncerte povedal, že našich politikov neznáša, ale nás má rád :).


6. Ktoré vystúpenie, alebo účasť na akom festivale zatiaľ považujete za svoj hudobný vrchol?
Najviac sme radi koncertom Halloween rock night, ktoré každoročne sami organizujeme. Je s tým veľa roboty, ale o to viac nás teší dobrá účasť. Minulý rok prišlo 600 ľudí, klub bol totálne natrieskaný, veľa ľudí malo aj rôzne masky, takže paráda.

7. Ste všetko mladí chalani, a viete to "rozbaliť" na pódiu. Na takýchto týpkov si robia zálusk aj fanynky. Máte už svoje kapelové groupies? (Dúfam, že toto vaše frajerky teraz nečítajú : ))
Ako by povedal klasik: Myslím, že žiaľbohu, ale niekedy aj chvalabohu že žiaľbohu, že tie groupies, aké mali kapely v 80. a 90. rokoch zatiaľ nejako nemáme, ale aj keby sme mali, tak chvalabohu za ne, ale teraz zatiaľ len žiaľbohu. :)
Ale bubeník je nezadaný, vysekaný fitnesák, vie variť a má rád zvieratká J


A nakoniec ešte váš odkaz pre aj rockových čitateľov myshoun.com?
1. Umývajte si zuby.
2. 15 z 12 gynekológov odporúča pravidelné počúvanie rockovej muziky.
3. Milujte sa a množte sa (ale toto už tuším niekto predo mnou povedal :) )
4. Pridajte si nás na facebooku, čítajte Myshouna, pridajte si nás na facebooku, zoberte niekoho, koho máte radi a choďte na koncert živej kapely.


Viac sa o kapele dozviete na jej oficiálnom webe Signature

 

VIDEO: Pre ušno - očný zážitok tu je "The Calling".


Autor: Myshoun & Signature, 26.1.2013
Foto: signaturerocks.sk