cestopisy

Penzión pri Trojičke ***: Veselý Silvester očami návštevníka

Do posledných dvoch Silvestroch, kde sme sa po nociach klepali od zimy (nie kvôli slabému kúreniu, ale kvôli šialeným netesnostiam starých okien a dverí), sme sa rozhodli s celou partiou zmeniť lokál aj územie nášho výskytu na privítanie roka 2012.

Kolesá našich áut sme tak nasmerovali na Kysuce, konkrétne do dediny Oščadnica. Údajne je to najdlhšia dedina na Slovensku s úctyhodnými 17 kilometrami. Tam sa už  hádam aj metro oplatí kopať.


Ubytovanie
Pokiaľ hľadáte priestrannú izbu, kde sa neotĺkate o ošumený nábytok, tak poďte sem. Zariadenie je nové a útulné a svižné slečny / tety upratovačky sa snažia. Konkrétne v našej izbe mi tam chýbala nejaká malá komoda kombinovaná s písacím stolíkom, ale beriem to len ako otázku času. A v takom sprchovacom kúte by potešil aj držiak na mydlo. To sú však  detaily. Keď máte čisto, teplo, dostatok voľného priestoru a pekný výhľad z balkónu, tak to oželiete. Veľkým plusom k tomu je vyriešené parkovanie. Pred vchodom a zboku penziónu je to po 5 boxov a zo spodnej strany dokonca malé parkovisko, odhadom na ďalších 10 –12 áut.


Služby
Okrem ubytovania a kuchyne tu nájdete aj požičovňu lyží. Nakoľko najbližší použiteľný svah (vhodný aj pre deti)  je od hlavného vchodu asi 100 metrov, niet čo riešiť. Navyše pre hostí je tu spoločenská sála s kozubom, a pre deti v pizzérii aj detský kútik. V lete tu dokonca funguje detské ihrisko či grilovanie vonku. Jediné čo tu chýba, je aspoň jeden billiardový stôl. Však aj tatkovia sa potrebujú zrelaxovať : )

Tu od hladu nepomrieme
Jedlo je chutné, ceny v norme, výber postačujúci. Komu lezie mäso ušami, ten si nalistuje niečo cestovinové, alebo si objedná veľkú pizzu, ktorá sa pečie v peci pár metrov od neho.
Náplni baru a obsluhe sa nedá nič vytknúť. V natrieskanej  pizzérii sme iba raz čakali dlhšie, ale to je pochopiteľné. Nebol problém si napríklad v dohodnutom menu zmeniť polievku na inú. To všade nerobia, a doteraz neviem pochopiť prečo. Keďže sme tu strávili aj Silvestra, tak večera aj polnočný servis boli veľmi dobre pripravené. Dokonca malé deti mali polovičné porcie jedla zadarmo. Tak to nám už išla sánka dolu : )

A čo na koniec? Veľa chvály!
V tomto penzióne našťastie pochopili, že hosť, ktorý sa cíti dobre a je o neho postarané, sa vráti zas. Alebo ho bude minimálne odporúčať ďalej svojim priateľom. Ja mám v pláne urobiť obe tieto veci. Majitelia k nám boli maximálne ústretoví, ochotní pomôcť a poradiť. Prídu ďalší hostia na vlakovú stanicu? Žiadny problém, zájdu pre nich. Chcete ukázať hosťovi zo zahraničia okolie? Pôjdu s vami a ukážu vám to najzaujímavejšie. Takýto profesionálny prístup som na Slovensku ešte nezažil. Od týchto ľudí by si mali brať ostatní ubytovatelia príklad.

Viac sa o tomto skvelom penzióne dozviete na jeho oficiálnej stránke >>>

Autor: Myshoun, 8.1.2012
Foto: Myshoun