cestopisy

Hotel Sitno *** všímavými očami návštevníka

Nie som zástancom toho, že sa treba za každú cenu hrabať dovolenkovať mimo Slovenska. Stačí prekopať internet, popýtať sa známych, alebo len mať šťastie, a voľné dni viete na úrovni stráviť aj na tom našom krpatom fliačiku Európy.

Zodpovedné nočné gúglenie mi ukázalo aj hotel Sitno vo Vyhniach. Ako bývalý projektový manager (že aká nadávka?) jedného cestovateľského servera som sa na to podrobne pozrel a moja mozgovňa mi to vyhodnotila ako celkom dobrý nápad.


Ubytovanie a hotel
Cesta bola pohodová. Z diaľnice si odbočíte na obec Bzenica a potom pokračujete do malebných štiavnických vrchov. Pred hotelom odparkujete spotené auto po posledných strmých serpentínach a už ťaháte kufre na veľkú recepciu. Malé usmiate žieňa si zapíše vaše údaje a smerujete do výťahu. Výhľad do vnútra hotela na bazén je skvelý. Okolité kopce a lesy sa nedajú len tak za minútu omrknúť. Zariadenie a vybavenie zodpovedná trom hviezdičkám. Ak máte rodinku, ste čo najviac vonku.  Pre deti je to tu skoro ideálne, majú kde zabaviť a vyšantiť. Ak ste dvojica, tak vám stačí kuchyňa, posteľ a sprcha : ). Ale ako rodič si však všímam pozornejšie aj iné veci.


Nič nie je dokonalé, a to ani v prípade tohto príjemného hotela. Výhrady mám za:

- Rýchlosť posuvných dverí na výťahu – pár ľuďom počas nášho pobytu dali pekne cez hubu.

- Komunikácia s hosťami – mať v utorok a štvrtok miesto klasickej večere grilovanie v altánku je fajn, ale nemať tam dostatok umelohmotných tanierov a jedla pre všetkých hostí je viac ako divné. Prípadne v utorok podávať palacinky (čo malé deti milujú) až o 21:00 je dosť neštandartné.  

- Balkón - chýbajú sieťky proti hmyzu na dverách a oknách. Samotná výška spodného okraja zábradlia je len tak - tak pre maličké deti.

- Chabá údržba – v kúpeľni vodovodná batéria nevedela, či chce byť napúšťanie vane alebo radšej sprcha. Údržbár to nevyriešil ani za tri dni. Pritom by som počítal, že pri 109 izbách budú nejaké batérie na sklade pre podobné prípady. Dvere na kúpeľni vŕzgali ako na starom hrade. Stačí, ak by to hlásili upratovačky na recepcii a nemuseli kvôli tomu behať hostia. Že aký silný nápad?

- Detský kútik pri reštaurácii na –1 poschodí. Tam, kde končí pod oknom veselý detský koberec, tam začína nepríjemne ostrá hrana dlažby. Jedno nepozorné zakopnutie a potomok má ubolenú hlavu na dlhú dobu. 


Rovnako sa ale patrí vyzdvihnúť pár vecí, ktoré stoja za pochvalu:

+
Hodinky s čipom – veľmi pohodlná vychytávka. Otvárate si s tým vchodové dvere na izbu, dvere do wellnessu či bez problémovo  „platíte na izbu“ v baroch. Žiadna tenká kartička vo vrecku, ale nápaditý umelohmotný remienok. 

+ Personál - alfa a omega každého podobného zariadenia. Ani jednému zo zamestnancov sa nedalo nič vytknúť. Jeden večer sa cenila hlavne maximálna ochota naliať aj pri prešvihnutí pár minút po záverečnej.

+ Osadenstvo kuchyne – varili chutne a pestro.

+ Animátorky -  počas leta dobrý  nápad, ako dať na dovolenke rodičom pár životodárnych minút pokoja od ich akčných detí.

+ Zábava a relax – wifi + bowling + billiard + stolný tenis + šípky + tenis + plážový volejbal + bazény + sauny + fitness + masáže + detské ihrisko... sánka dolu Sitno : )


Okolie pre zvedavých:
Veľa sme toho síce pobehať nestihli, ale niečo málo predsa len. V samotných Vyhniach hrdo stojí na betónovom podstavci krásne „po slovensky“  vybrakovaná ruská stíhačka Mig 15. Komu sa chce iba pár minút šliapať, ten ocení unikátnu prírodnú rezerváciu „Kamenné more“.  Letní vypekači si môžu hodiť šípku vo Vodnom raji. Nabudúce dám tých tipov viac...

Ups... napísal som, že „nabudúce?“. Hm, tak a je to vonku. To slovíčko nabudúce ale rozhodne platí, lebo nevidím najmenší dôvod tam neísť ešte raz. Dve hodiny cesty z garáže domu a človek je v úplne inom prostredí. To za tie kilometre a peniaze určite stojí.


Koho to zaujíma viac, ten si na hotel Sitno klikne aj sám

Autor: Myshoun, 15.8.2011
Foto: Myshoun