cestopisy

Recenzia hotela Impozant **** očami návštevníka

Predĺžené voľno v podobe Veľkej noci si treba niekde užiť. My sme zvolili domovinu. Konkrétne Valčiansku dolinu pod mestom Martin. Ak si odmyslíme, že sme 250 km z Bratislavy išli 4 hodiny, tak sa to dá. Motať sa v zápche 45 minút v Žiline a taký istý čas v kolóne pod Strečnom na počiatočnej nálade rozhodne nepridá. Po tejto malej mrzutosti sme sa však už len usmievali.

Hotel a ubytovanie
Hotel Impozant je z tých novších, a je to na ňom cítiť. Moderné zariadenie, všetko je ešte funkčné a čisté. Všetko bolo na svojom mieste, kde by ste to hľadali aj doma. Veľké plus bol personál. Na slovenské pomery to vzácny jav.

Rodina s malými deťmi
Najprv tá zlá správa. Na izbách je sprchovací kút bez vaničky. Je to síce elegantné, ale malé dieťa tam okúpete ťažko. Riešením je, že jeden rodič ide pod sprchu a drží dieťa (pod 2 roky), zatiaľ čo druhý rodič ho umýva. Na izbách chýbajú „záslepky“ na elektrické zásuvky. Dvere do izieb nemajú vnútorný bezpečnostný zámok pre prípad, že by sa vaše malé ušaté torpédo rozhodlo ísť na individuálnu exkurziu hotela. Týmto zle správy končia. Dobré sú naopak tieto: detský kanál v TV, detský kútik s peknými hračkami v jedálni. Naše deti mali možnosť sa vyblázniť aj na nafukovacom hrade, ktorý hrdo stál na terase pred vchodom hotela. O pár stoviek metrov nadol sú zasa voľne k dispozícii preliezačky, šmykľavka, húpačky, pieskovisko a trampolína.

Plnenie hladných brušiek
Stručne a jasne, na niektorých jedlách sa pôjdete doslova užrať. Nepátral som, či majú kuchára alebo kuchárku, ale tá zodpovedná osoba má šikovné ruky. Počas nášho pobytu boli k dispozícii švédske stoly a bol tam veru široký výber všetkého. Od polievok, hlavného jedla, cez šaláty, zákusky, ovocie... Hladom trpieť nebude nikto a držať akože dovolenkovú diétu  by bol automasochizmus.

Zábava, relax, čistenie hláv

Začnem od izby a zábave v nej najdostupnejšej – televízor. Ponuka satelitných programov uspokojí väčšinu hostí. Okrem domácej klasiky a pár obľúbených staníc tam nájdete aj Discovery a detský kanál Jim Jam. Ako úplnú vychytávku dávam do pozornosti televíznu predvoľbu číslo 2. Tam si totiž ubytovaný návštevník môže pozrieť zábery z vonkajších bezpečnostných kamier hotela. Po filme si teda naladíte dvojku, skontrolujte auto a  pokojne idete spať. Paráda. Kto ale nechce držať iba papučovú kultúru, tomu hotel ponúka bazén, vírivky, sauny, solárium, masáže a štyri dráhy bowlingu a pár barov. Ak by tam mali aj billiardový stôl, prípadne stolný tenis či malú posilňovňu, tak by to bola dokonalosť sama..

A teraz príde na chvíľu tá smutnejšia časť hotela. Po 22:00 tu máte zábavnú smolu. Končí bowling (nočný kľud / asi je počuť narážanie gúľ v spodných izbách počuť) a končí bazén a bary. Ak je teda  bowlingovo / barová  partička rozbehnutá, tak buď ešte na chvíľu ukecá čašníčku, alebo má smolu. Pre biznis a spokojnosť zákazníkov by som na mieste majiteľa tú 22:00 ešte trochu prehodnotil.

V okolí môžete absolvovať pár príjemných prechádzok. Pár sto metrov pod hotelom sa môžete vyblázniť na tenise, golfe, paintbale. Prípadne stačí sadnúť do auta a podľa mapy si vyhliadnuť niečo bližšie v okolí.


Verdikt: Na pár malých detailov veľká spokojnosť.  Odporúčam!

Ak chcete vedieť viac, kliknite si na impozant.sk

Autor: Myshoun, 3.5.2011
Foto: Myshoun