Politické

Politické Kňaz oslavoval tri desaťročia pôsobenia v jednej farnosti. Na slávnosti sa zúčastnila celá miestna honorácia. Príhovor mal predniesť významný politik. Ako majú politici vo zvyku, meškal, nuž sa oslávenec musel ujať slova sám. – Pravdu povediac, keď som sem prišiel, prvý dojem bol strašný a vtedy by mi ani na um nezišlo, že tu vydržím tridsať rokov. Nemôžem porušiť spovedné tajomstvo, ale toľko povedať môžem, že môj hrozný dojem zapríčinila hneď prvá spoveď. Ten človek bol neverný manželke so šéfovou ženou a kvôli nej spreneveril veľkú sumu. Potom kvôli nej vykradol klenotníctvo a keď sa ho policajti pokúšali zastaviť, jedného z nich zrazil a ušiel. Pre mňa ako pre začínajúceho kňaza to bol šok. Ale potom, ako som postupne spoznával všetkých milých ľudí z farnosti, začali roky bežať ako voda. O chvíľku sa dostavil meškajúci politik a keď zistil, že slávnosť sa už začala, rozhodol sa byť stručný: – Prepáčte, drahí priatelia, moje meškanie. Vidím, že som sem dnes prišiel ako posledný. Na jedno však môžem byť pyšný. Keď u nás pred tridsiatimi rokmi náš oslávenec začínal, mal som tú česť, že som bol prvým človekom, ktorý sa uňho vyspovedal.
Politické Heslo slovenského úradníka: Na nič sa ma nepýtajte! Keby som niečo vedel, nesedel by som tu.
Politické V Sovietskom zväze nikto nepotreboval postele. Polovica národa na niečom stála a ostatní sedeli.
Politické Minister financií varuje: Chuť do práce spôsobuje stratu sociálnych dávok.
Politické Kedysi Gréci zničili Tróju, Perziu, Egypt, Sýriu, Babylon... Teraz prišiel rad na Európsku úniu.
Politické Peniaze ničia charakter. Dá sa teda skonštatovať, že polovica nášho národa je neskazená.
Politické Prejavy Fidela Castra ku kubánskemu ľudu boli vášnivé. Ľud v eufórii počúval, na čo je odhodlaný. Teda ľud. Vtedy Fidel strácal pojem o čase. Ľud sa dozvedel, že bude radšej trávu žrať, ako by sa nechal vykorisťovať od amerických kapitalistov. Bohu došla trpezlivosť. Na Fidela poslal hrom z jasného neba. Hrom ho trafil. Nielen Quantanámo, ale celý ostrov slobody opanoval smútok. Fidel si spakoval kufre, a ocitol sa pred nebeskou bránou. Brána bola zamknutá, veď nikoho nečakali! Fidel zabúchal. Nebeskú bránu otvoril svätý Peter, s otázkou – Čo si zač? Ja som vodca kubánskeho proletariátu, ktorý ma miluje. Nechaj politiku a chvíľu počkaj, hovorí svätý Peter pozriem sa do zoznamu. O chvíľu sa vrátil, nie si v našej evidencii, patríš do pekla! Fidel prišiel do pekla. Lucifef ho víta: Kde sa túlaš, nevieme sa ťa dočkať, už kúrime pod kotlom. Musím sa vrátiť do neba, zabudol som si tam kufre. Narob si starosti, pošlem tam dvoch čertov. Čerti prišli pred nebeskú bránu. Zamknutá! Preskočili! Anjel strážny podáva hlásenie svätému Petrovi: Fidel je desať minút v pekle, a už sú tu dvaja emigranti.
Politické „Viete, ako zachrániť päť potápajúcich sa politikov?“ „Nie!“ „Správne!“
Politické Ide premiér s manželkou po meste a pozerá sa za každou mladou ženou. Manželka už toho má dosť a vlepí mu poriadnu facku. Vtom pribehne postarší solídny pán a dá mu druhú, tretiu... „Čo mi mlátite muža?“ pýta sa rozčúlená premiérova žena. „Prepáčte,“ ospravedlňuje sa pán, „ja som si myslel, že sa to už začalo!“
Politické Rok 2072 kdesi vo svete: Synátor: " Tati, vraj kedysi žili nejakí Slováci? " Otec: " Ach, áno ... a podľa nich sa dnes hovorí: Si hlúpy ako Slovák ..." Synátor: "Aha, a kde tí Slováci žili? " Otec: "No, už sa to presne nevie, niekde v strednej Európe, tam kde sú dnes Spojené Emiráty a najzápadnejšia provincia Číny s názvom Rakúsy." Synátor: " A to vážne boli takí sprostí? " Otec: " No áno ... je to v historických análoch ... vraj rozpredali a vytunelovali vlastný štát, vláda tam nechala ľudí umierať hladom kvôli exekútorom, za prezidentov si volili kriminálnikov, tunelárov, ožranov, zlikvidovali si poľnohospodárstvo, priemysel, dovážali skazené potraviny z iných štátov, vzali ľuďom prácu a dali ju prisťahovalcom. Vyživovali z vlastného vrecka najchamtivejších banditov a stali sa poskokmi ostatných štátov Európy, ale to kto vie ...niekedy si myslím, že za ich vymretím bolo i niečo iné, veď sa tomu ani nedá veriť .... taký tupý predsa nikto nemôže ani byť!!!
Politické Vďaka našej vláde budeme pracovať do konca života. Vďaka nášmu zdravotníctvu to nebude tak dlho.
Politické Čo má spoločné permanentne nezamestnaný človek, ktorý chodil do školy dva mesiace na ZŠ, a vysokoškolsky vzdelaný človek s IQ 120, ktorý chodí do práce a odvádza dane? Obaja majú rovnako jeden hlas vo voľbách!
Politické Jonáš Záborský (pred 200 rokmi): Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí! Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie, ku stolu chodia vtedy, keď je už po obede. Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu, ak majú raz voľné ruky, sami si ich zviažu. Či to tak má byť naveky? Niet Slovákom rady? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády!
Politické Na summite NATO sa rozprávajú dvaja prezidenti svetových mocností. Pritočí sa k nim prezident malej európskej krajiny, ktorého zaujal ich družný rozhovor. A pýta sa, o čom tak živo diskutujú. "Plánujeme tretiu svetovú vojnu." „A aké máte plány?" "Zabijeme 140 miliónov moslimov a jedného zubára." vysvetľuje jeden zo svetovládcov. Prezident malého štátu je prekvapený "Prečo zubára?" Na to sa ten usmeje a buchne toho druhého po chrbte: "Čo som ti hovoril? Nikto sa nebude pýtať, prečo 140 miliónov moslimov!"
Politické Upratovačka ide podvečer makať do parlamentu. Príde do veľkej zasadačky, a tam zmätok, chaos, komplet všetci pobehujú, prestavujú nábytok, merajú priestory, ťahajú a prestavujú stoličky, kreslá, stoly, pulty, nástenky... Odchytí jedného z nich a pýta sa: Čo sa tu robí, panáčik? Viete, v sobotu je zasadnutie a my tu mame bordel neskutočný, nič poriadne nefunguje, tak ho chceme nejako eliminovať podľa feng-shui... Upratovačka sa len ironicky zasmeje a vraví: „Nepomôže to“. „Prečo?“ – čuduje na spotený poslanec. „Ja som už v bordeli robila, tam keď nič nefungovalo, museli vymeniť komplet všetky ku**y a nie nábytok!
Politické Chytil rybár zlatú rybku a nahlas dumá: "Budeš na masle so šalviou a s trochou tymiánu..." Rybka ho preruší: "Keď ma pustíš, splním ti jedno prianie." Rybár nato: "Nuž, chcel by som, aby sme mali v parlamente len slušných, poctivých a inteligentných poslancov, pre ktorých je prvoradé blaho občanov." Rybka sa smutne zahľadí a povie: "Povedal si na masle s tymiánom?"
Politické Čestný politik je niečo ako morské prasiatko. Nemá nič spoločné ani s morom, ani s prasiatkami.
Politické Hovorí minister financií: „Keď som bol malý, chcel som byť lúpežníkom.“ „Tak to máte šťastie, málokomu sa detské sny vyplnia.“
Politické Vyhlásenie ministerstva vnútra: „Každý, kto odtiaľto odíde, to musí nahlásiť. Inak stratíme prehľad a nebudeme vedieť, kto mal zhasnúť.“
Politické Na Slovensku osem ľudí z desiatich žije v strese. Ostatní sú v zahraničí.