zábava

Inštruktáž o dierach: Ako navŕtať panel, aby sa nezbláznil sused?

Motiváciou k napísaniu tohto diela sú stovky k*k*tov a odborne nezrelých jedincov hrajúcich sa na kutila Tima. Stovky, bývajúce v bytoch vedľa mňa, nedovoľujúc mi spať, pozerať môj obľúbený televízny seriál či hrať hry (do jedného vás neznášam).

Ospravedlňujem sa slabším jedincom za použitie expresívneho slovníka.

Vážení obyvatelia panelových domov, rád by som dnes predniesol krátku inštruktáž na tému: "vŕtame dierku"
Skôr než začnem a objasním dôležité pojmy, ako napríklad "príklep", musíme si vysvetliť čo sa ukrýva pod pojmom vŕtačka.


Vŕtačka je zariadenie, ktoré má tieto vlastnosti:


1. Nestojí 500 Sk a nepredávajú ju v akcii v Carrefoure ani v Tescu.

2. Váži viac ako vaša desiata.

3. Nemá napájací kábel tenký ako slamka na džúsik.

Takže, ak už si myslíme že máme vŕtačku, a teda sme si nekúpili niečo v bakelitovom obale vážiace asi 2kg
v odbornej predajni s náradím (TESCO), tak sa pustime do definície dierkovania = vŕtania.


Vŕtanie do panelu musí spĺňať nasledovné :

1. Vyvŕtanie jednej diery do panelu netrvá pol hodinu.

2. Zvuk pri vŕtaní neevokuje v človeku strach, smrť, nestávajú mu z neho vlasy ani chlpy. Taktiež nepripomína dielo vášho obľúbeného noise interpreta.

3. Na vyvŕtanie jednej diery do panelu skutočne netreba supersiláka.

V čom teda robia jedinci, ktorým nepripadá ani trochu divné že jednu dieru vŕtajú za kvílenia plačúcej vŕtačky pol hodinu a viac chybu? Odpovedí môže byť hneď niekoľko:

1. Nezapli príklep - (to je taká malá páčka s nápisom príklep, ktorá spôsobí vibrácie vŕtačky, čo jej uľahčí vnik do panela).

2. Príklep je zapnutý, ale vŕtačka je nap*ču resp. to ani nie je vŕtačka.. - To čo si kúpiš v Carrefoure za päť kíl, je dobré tak na vŕtanie dierok do koláča. Možno s tým spravíš dierku do tvojej obľúbenej Ikea skrine, ale určite nie do panela.

3. Si k*k*t - Zavolaj si kamaráta čo už vŕtal a netrvalo mu to pár dní..


Btw, to už fakt nechápem, keď niekto hodinu vŕta tú jednu dieru. Ja mu kričím cez panel že "eštééé eštééééé davááááj" a chlapcovi to nedôjde. Keby mala jedna diera trvať 30 minút a stáť vás toľko sluchových buniek ako 24 hodín prekalených na squat party, tak by Petržalku budovali ešte dnes.

Takže milé obyvateľstvo panelových domov, ak chcete vŕtať, požičajte si poriadnu vŕtačku s príklepom (napríklad HILTI) v požičovni, alebo od známych, a neničte druhým život.

Autor: mail, 13.1.2011
Foto: flickr.com