cestopisy

Dobrá myšlienka v modernom prevedení: Malkia Park

Malá dedina Orechová Potôň (okr. Dunajská Streda) sa môže pochváliť hneď tromi atrakciami. Okrem motoristického okruhu Slovakia Ring a vojenského múzea je tu od roku 2016 aj Malkia Park. Čakal som niečo malé lokálneho charakteru s pár klietkami. Od prvých pár metrov po vstupe mi padla sánka od prekvapenia. Našťastie od príjemného.

Bratislavskú ZOO mám rád, pekná je napríklad aj zoologická záhrada v Hodoníne, viedenský Schönbrunn je doslova nádherný, ale Malkia Park maximálne odporúčam. Všetko je priestranné, čisté, každá klietka a výbeh sú starostlivo zariadené pre konkrétne zviera. Padnuté stromy, dômyselné prekážky, prístrešky, skaly, vodopády, prirodzená zeleň, mohutné klietky pre šelmy. Veľkú časť zaberá jazero s rybami a vodným vtáctvom. Je sa stále kam pozerať.

Tigra si môžete pozrieť úplne zblízka. Doslova príde ku sklu na pol metra od vás, konečne vidieť naživo medveďa, rysa, vlka, leva aj leoparda. Somáre či zebra sa samé prídu nechať pohladkať, zabavia vás opice a surikaty, pod vami lezú korytnačky ... a hlavne, tie zvieratá sú v pohybe.


Vstupné a ceny občerstvenia nie sú najmenšie, ale neoľutujete ani cent. Parkovanie je zabezpečené, personál je ochotný zodpovedať na vaše zvedavé otázky, už si len nájsť pár hodín čas a vychytať pekné počasie. Za tento výlet vás bude rodina milovať.


Viac info nájdete na oficiálnej stránke


Odporúčané články:

 

Konečne niekomu napadlo urobiť ZOO podľa detských predstáv

Nový Zveropark musíte rodinke ukázať. Majú čím zaujať!

Čertova pec: Trojnásobný zážitok na jednom mieste


Autor: Myshoun, 10.7.2020
Foto: Myshoun