daruj dobro

Daruj dobro 2019 - Bilancia

Prvý rok existencie „Daruj dobro“ je za nami. Či úspešný, a či nie, to už nechám na vašom posúdení. V každom prípade, patrí sa na začiatku nového roku bilancovať a obzrieť sa za tým predchádzajúcim, venovať mu malú spomienku, že aký bol? Či stál za to? Aké ponaučenie nám priniesol? Akú radosť, spokojnosť či vnútornú pohodu? V čom nás posunul? A v čom nás posilnil? Tak poďme na to:

Aký bol rok 2019 pre projekt „Daruj dobro“?

Bol to rok štartovací, úvodný, začínajúci skokom do neznáma. Prvý blog, ktorým sme celý projekt odštartovali „Jednoducho začať“ sa ukázal ako najčítanejší blog celého roku a hoci naše ambície na začiatku neboli vôbec také vysoké, našiel si medzi vami až 742 čitateľov. Som nesmierne vďačná, za každého jedného, ktorému sa článok páčil.

Počas celého roka sa mi podarilo napísať 17 blogov, hoci pôvodný plán bol aspoň jeden za mesiac, no i napriek tomu že od septembra sa mi nepodarilo nájsť si čas, tak to bolo viacej ako som plánovala.

 

Stálo to za to?

Podľa mňa áno. Z takmer 100 výrokov dňa, vás najviac oslovili tieto štyri:

1. Dosah: 4.704 ľudí, z toho 214 „Páči sa mi to“ a 30 zdielaní
2. Dosah: 3.173 ľudí, z toho 68 „Páči sa mi to“ a 7 zdielaní3. Dosah: 1.112 ľudí, z toho 66 „Páči sa mi to“ a 7 zdielaní4. 1.021 ľudí, z toho 44 „Páči sa mi to“ a 5 zdielaní


 

Na začiatku som si hovorila, keď to osloví pár priateľov, bude fajn. Keď to osloví, čo i len jedného, bude fajn. A zrazu „Daruj dobro“ sledujú tisícky ľudí. Fantázia, rozhodne to stálo za to! Špeciálna vďaka patrí mojim verným fanúšikom a fanúšičkám, ktorí ma motivujú pokračovať ďalej :)

 

Aké ponaučenie nám priniesol rok 2019?

  • Že jednoducho začať a nebáť sa, sa vyplatilo.

  • Že darovaním dobra sa dobro znásobené vracia.

  • Že i napriek tomu, že som veľmi chcela veriť, že správne zvieratko je plameniak (a teda podľa darčekov ktoré som počas roku dostala, ste ten článok „Plameniaky versus tučniaky“ čítali viacerí, tak v mojej hlave má stále prvé miesto tučniak. Áno, opäť som pribrala. Ale to vôbec nevadí, lebo máme tu nový rok a nové, respektíve staro-nové výzvy, tak možno tentokrát to už výjde. Držte palce!

  • Ak niečo veľmi chceš, neboj sa to urobiť.

  • Používať „Pozitivník“ je super vec. Pomáha dvojnásobne. Prvý krát, keď si do neho nejakú radostnú skúsenosť alebo váš úspech zapisujete a druhý krát, keď vám nie je najlepšie, tak si ho prelistujete a naberiete motiváciu nevzdávať sa a ísť ďalej, lebo veď veľa úžasných vecí sa vám prihodilo, a teda logicky ešte na vás veľa ďalších úžasných vecí čaká. Vážne to funguje, vyskúšajte a je jedno či si tam budete zapisovať jednu vetu každý deň, alebo raz za 2-3 mesiace, hlavne zapisujte (zbierajte pozitívnu energiu) a listujte (použite nazbierajú pozitívnu energiu zo zásoby Pozitivníka).

  • Že aj z obyčajných všedných dní sa dá vytiahnuť to pekné, na čo upriamiť svoju myseľ. Presne o tom bola väčšina mojich blogov, ako napríklad „Sídliskový sneh“, „Také obyčajné ráno“ , „Niekedy stačí iba poprosiť“ , alebo aj „Daruj dobro v praxi“.

 

Akú radosť, spokojnosť či vnútornú pohodu nám priniesol projekt „Daruj dobro“ v 2019?

Radosť priniesol každý jeden „like“, každá jedna reakcia, každý, kto sa ma spýtal, kedy bude ďalší blog alebo príspevok? Každý, kto povedal, že sa už teší na ďalší výrok dňa. Spokojnosť prišla vždy po dopísaní blogu, keď prišli prvé ohlasy. A vnútorná pohoda? Tá ešte nie je, lebo každým dopísaním blogu už pociťujem potrebu nájsť ďalšiu tému alebo príhodu na zdieľanie. Čiže tému „vnútorná pohoda“ presúvam na neurčito.

V čom nás posunul rok 2019?

V uvedomení si, že ako veľa toho vieme, ako veľa možností máme, ako sú všetky veci jasné, len my ich niekedy nevidíme, alebo nechceme vidieť a pritom stačí tak málo. Pripomenúť si „Aspon 5 úsmevov denne“ , „Prečo sa sústredíme na to zlé?“ a nie viac na „to dobré“???, nezabúdať na „Trojo dverí“, kým niečo povieme.

 

A v čom nás posilnil rok 2019?

Vo viere, že to všetko má zmysel, a keď človek do niečoho ide s dobrým a čistým úmyslom, tak má veľkú nádej, že to dopadne dobre, lebo ani matematika nepustí, + a + nikdy nebude -. Len si treba dávať pozor na vnútorné hlasy a viac počúvať hlas K než hlas P. Že netušíte o čom píšem? Tak si prečítajte „Hlas P kontra hlas K, alias nerozčuluj sa, konaj!“

 

A čo čaká „Daruj dobro“ v roku 2020?

Nechajte sa prekvapiť, ale rozhodne to bude stáť za to, lebo pokračujeme v darovaní dobra aj naďalej....
Ak sa tešíte, budeme vďační, za každý váš komentár alebo „like“.

 


Autor: DDD, 6.1.2020