zábava

Návrh novej dane: Čo tak začať platiť „ohavné“?

Na úvod vopred upozorňujem, že sa jedná o čisto recesistický článok, hoci nad jeho zavedením do reality by nebolo zlé aspoň porozmýšľať. Ja osobne som škaredý ako pracovný víkend počas sychravého novembra. Ale aj po tom všetkom, čo mi príroda „nadelila“ ju mám stále rád.

Vo svete na zdaňujú aj úplne nezmyselné veci, napríklad daň za kravské plyny (kvôli znečisťovaniu ovzdušia metánom v Estónsko), daň za tieň (platia reštaurácie v Benátkach tieniace markízami na mestský pozemok), daň z tetovania (alebo piercingu až 6% z výšky ceny platia zákazníci v americkom štáte Arkansas) či daň za grilovačku (kvôlu boju s globálnym otepľovaním platia Belgičania v regióne Valónsko). Tak prečo nebyť v niečom svetovými? Škaredých ľudí je všade dosť a pár euro navyše sa vždy hodí. Hlavne, ak pôjdu na dobrý účel.

Preto navrhujem platiť tzv. ohavné. Jeho výber bude odstupňovaný podľa nevľúdnej tváre nositeľa. Výšku ohhavného si bude určovať každý zvlášť podľa najčastejšie odpočutej reakcie, keď ho stretnú neznámi ľudia:

1. Uf, ako som sa zľakol / -la  (5€)
2. Pane bože ... (10 €)
3. Zachráň sa kto môžeš (15 €)

K tomuto účelu založené občianske združenie „OZ Mrská tvár“ bude dohliadať, aby boli všetci prispievatelia navrhovanej dane boli raz ročne zaradení do zlosovania o tri plastiky tváre. Zvyšné peniaze vyzbierané z tejto ročnej dane budú investované do skrášľovania okolia. Prvých 10 euro by už za mňa bolo :)
Pri recesii ešte ostaneme:


Mikulášsky rap inšpirovaný životom v kostýmoch

Tematické kurzy pre ženy: Na minimálne jeden z nich, by sa mala prihlásiť každá

Keby mali muži a ženy rozdielne autonavigácie: Ako by to vyzeralo?


Autor: Myshoun, 1.5.2019
Foto: pixabay.com/geralt