pre mužov

Chuťový test chmeľových vôd jazykom mlsného „pivopiča“ – no. 6

Toľko druhov, toľko značiek, toľko chutí. Všetko pivo sa ochutnať nedá, ale aspoň sa o to treba pokúsiť. Z nasledujúcich deviatich pív je zastúpených až šesť krajín. Niečo je dostať aj u nás, niečo mi doniesli zo sveta. Tak ako mi chutí pivný svet?

 

 

Březňák
(alk. 4,1 % obj, pivo výčapné svetlé pasterizované, Česká republika)
Zloženie: pitná voda, jačmenný slad, upravený chmeľ, chmeľové produkty

Stará škola: Že to chlapci založili v roku  1753 je síce pekné, ale nabudúce im zarobiť asi nedám. Za vôňu a farbu dávam palec vysoko nahor, ale chuť veľmi nepresvedčila. Len tajne dúfam, že čerstvo čapované chutí oveľa lepšie ako z fľaše, lebo inak je to škoda chmeľu a vody.


Holba

(alk.  2,5 % obj, miešaný alkoholický nápoj s pivom s príchuťou horských bylín, Česká republika)
Zloženie: svetlé výčapné pivo 54 %  (pitná voda, jačmenné slady, glukózový sirup, chmeľové produkty), sirup s príchuťou horských bylín zriedený so sýtenou vodou 46 %  (pitná voda 86 %, sirup 14 % - zloženie: cukor, voda, citrónový koncentrát, prírodná aróma: baza, jablko, horské byliny, materina dúška, antioxidant: kyselina askorbová)  

Voňavá vodička z Hanušoviec: Zaujímavá „radlerovinka“, kde miesto nasilu napchatého ovocia jemne cítite bylinky. Netypická chuť, ale viac ako liter by som na jeden krát asi neriskoval.


Tokaj Ipa
(alk. 5,5 % obj, polotmavé pivo typu American India Pale Ale, nefiltrované, pasterizované, Slovenská republika)
Zloženie: pitná voda, jačmenný slad, chmeľ, tokajské cibéby

Tokajské pivo? No nech sa páči: Od označenia IPA by moja huba čakala niečo horko horké, hrozienka s ušľachtilou plesňou ju však zjemnili na optimálnu úroveň. Farebne je to zlatíčko, chuťovo veľmi slušne našliapnuté, nevtieravá jemne sladká vôňa mi príde atypická ku horkej chuti,  jemný zákal z kvasiniek nevadí. Minimálne za ochutnanie stojí, optimálne k dobrému jedlu a posedeniu.


Hostan

(alk. 4 % obj, pivo výčapné svetlé pasterizované, Česká republika)
Zloženie: pitná voda, jačmenné slady, upravený chmeľ, chmeľové produkty

Tož otvoríme: Vôňa sa nevymyká bežnému sladovému priemeru, farba príjemne zlatistá, a chuťovo jemne horké. Dať si ho k bravčovému rezňu s opekanými zemiakmi by bola asi ideálna obedová trojkombinácia. Pivo je ľahké, ale má iskru. Tromi slovami - lepšia pivná klasika.


Grafenwalder
(alk. 4,9 % obj, svetlý ležák, pasterizované, Nemecko)
Zloženie: pitná voda, jačmenný slad, chmeľový extrakt

Plznička: Tu soudruzi z NDR rozhodne neudělali chybu. Veľmi piteľný tekutý chlieb. Aj farba, aj vôňa a samozrejme aj chuť. Pivo je ľahké a osviežujúce, nie je zbytočne horké aj keď chmeľové niečo na jazyku cítiť. Mrsknúť do seba ďalší pollitrák sa nebudem brániť.


Perlembourg
(alk. 7,9 % obj, svetlý ležiak, špeciál, Nemecko)
Zloženie: voda, jačmenný slad, chmeľový extrakt

Gießen Sie mir ein anderes: Nemôžem si pomôcť, ale v mojej súkromnej pivnej top desiatke by si zaslúžilo svoje miesto. Toto prosím bežne dodávajú do nemeckého a francúzskeho Lidla. A kua, prečo aj nie do nášho? Grafenwalder a Perlembourg majú  mať totožného sládka, a rozdiel má byť len v ich sile. Nakoľko som mal medzi oboma vzorkami vyše mesiac rozdiel, neviem to chuťovo potvrdiť. Ale pravdou ostáva, že toto pivo má tie správne chuťové - vonné - farebné - a husto penové gule. V mene chmeľu ámen ... či hik? Toto hodnotenie idem rovno spláchnuť ďalším dúškom, tých 7,9 má silu. PS: Toto pivo má na facebooku svoju skupinu.

 

Kronenbourg 1664
(alk. 5,5 % obj, svetlý ležiak limitovaná edícia, Francúzsko)
Zloženie: voda, jačmenný slad, pšeničný slad a pšenica

Jean, jedno pivo: Švec, drž sa svojho kopyta! Asi tak by som jednou vetou  zhodnotil francúzsky pivný počin. V preklade, Frantíci robte radšej víno a nie pivo. Bolo ľahké, bolo jemne sladké, ale nič extra oslnivé. K ľahkému obedu na letnej terase v Cannes by sa však hodilo.


Laško

(alk. 5,9 % obj, tmavé pasterizované pivo, Slovinsko)
Zloženie: voda, jačmenný slad, nesladové obilniny, karamelový slad, pražený slad a chmeľ

Pivovarna Laško: Prekvapivo chutne uviedla do slovinského pivovarníctva tretinka tmavej lahody. Nebudem teraz hodnotiť každú zložku zvlášť, lebo to celé bolo veľmi kompaktné a pre budúcnosť neodmietnuteľné tekuté palivo. Naozaj som si pochutnal.


Dragon
(alk. 4,2 % obj, svetlé ryžové pivo, Rusko)
Zloženie: voda, svetlý jačmenný slad, ryžová kaša, chmeľ

Daváj maladác:
Po ruskej vodke a šampanskom prišiel čas aj na pivo (snáď aj ten červený kaviár raz bude). Že bude práve ryžové, tak to ani sibírske medvedíky netušili. Doslova sa na fľaške píše „ Varené podľa tradičnej ázijskej receptúry s použitím ryže z čínskej provincie Jilin, známej ryžou najvyššej akosti....“ Treba priznať, že vôňou aj chuťou je trochu iné ako bežné čisté chmeľovinky. Ale nečakajte niečo ako vyliate pivo v tanieri s ryžou odkiaľ ste už stihli vyjesť bravčový rezeň. Tá ryža je tam nevtieravá a veľmi jemná. Pár kúskov po sebe by ste dali bez problémov.


Súvisiace články:

Chuťový test chmeľových vôd jazykom mlsného „pivopiča“ – no. 5

Chuťový test chmeľových vôd jazykom mlsného „pivopiča“ - no. 4

Chuťový test chmeľových vôd jazykom mlsného „pivopiča“ – no. 3

Chuťový test chmeľových vôd jazykom mlsného „pivopiča“ – no. 2

Chuťový test chmeľových vôd jazykom mlsného „pivopiča“


Autor: Myshoun, 7.4.2016