blogy

Čokoorgie: Mlsáme ľadové gaštany do päťky

K tomuto testu by sa najlepšie hodil trojhlavý drak. Do každej papule by nafasoval jednu tyčinku a hodil by najzodpovednejšie porovnávanie. Ja iba ako drak makám a papuľu mám iba jednu, tak si to do nej začnem hádzať na postupku. Zbohom moje vyšportované telo trojbojára...

Kaštany ledové
(50g, horká čokoláda s kakaovoorieškovou náplňou 53%)

Stará známa klasika v dnes už pomaly retro červenom obale. Istá voľba pri zamlsaní si horkej čokolády s chutným pomerom plnky. Jedna tyčinka hravo zasýti absťák po sladkom, a navyše je vhodná aj do rôznych cukrárskych receptov. V takom mikulášskom balíčku neurazí nikoho. 

Kaštany ledové – v bielej čokoláde
(45g, biela čokoláda s kakaovoorieškovou náplňou 43%)

Nielen pre vyznávačov bielej čoko nádielky. Je trochu jemnejšia v porovnaní so svojou červenou sestričkou. Táto má obal pre zmenu bielo krémový. Pri rozhodovaní sa či si dať bielu, alebo červenú... hm obe.


Kaštany ledové – extra horké

(50g, horká čokoláda s kakaovoorieškovou náplňou 53%)

Jedna vec je pri tejto tyčinke nemilo zarážajúca. Aj v dobe trhovej ekonomiky je často doslova nedostupná, a nájsť ju spolu s červenou a bielou sestričkou v jednom regály je umenie a šťastie zároveň. A já se ptám Irenko proč? Irenko proč? Je o trochu horkejšia ako čoko klasika v červenom, ale nie až tak horká, aby krivila hubu do kríža. Pre tých, ktorí vyslovene sladké až tak nemusia, je to dobrý kompromis.

novinky z roku 2015

Kaštany ledové – vlašský orech
(45g, horká čokoláda 50 % s náplňou 50 % s príchuťou vlašského orecha a kúskami vlašských orechov)

Trochu nepresvedčivá a nevýrazná príchuť. Keby som ju dostal naservírovanú na tanieri bez obalu, tak na prvý krát netuším, o čo sa jedná. Chcelo by to sa ešte trochu s tým pohrať.


Kaštany ledové – marcipán

(45g, horká čokoláda 50 % s náplňou 50 % s príchuťou marcipánu)

Podarené od prvého zahryznutia až po obal. Optimálne vyvážený pomer čokolády a príchute. Tu zákazník aspoň hneď vie, čo sa mu lahodne rozpúšťa v papuľke. Povinná výbava pre každého marcipánofila.

novinka z roku 2016(?)


Kaštany ledové - višňa
(45g, horká čokoláda 51 % s višňovou náplňou 15 % a s kakaovoorieškovou náplňou 34 %)

Jedno veľké wau! Ani prehnaná, ani nevýrazná a nevtieravá chuť. Dokonca stále veľmi chutná aj po troch tyčinkách po sebe. Dobrá práca páni cukrári.
Už vám tečú slinky? Mali by :)

novinka z roku 2018

Kaštany ledové – brandy
(45g, horká čokoláda 47 % s kakaovo-orieškovou náplňou 53 % s príchuťou brandy)

Pod pekným tmavozeleným obalom sa skrývajú chuťovo jemnejšie červené kaštany s nevýraznou chuťou niečoho alkoholického. Kto nebude maž veľké očakávanie, ale má rád ľadové gaštany v menej sladkom prevedení, tomu určite zachutia.Odporúčam si tiež prečítať:

TEST: Takto chutí tyčinka Deli .. (a niekedy ani veľmi nie)

Fajnový recept: Malinový cheesecake

Tipy na vaše najobľúbenejšie nátierky


Autor: Myshoun, 25.1.2014
Foto: uzw