zábava

20 dôvodov, prečo vzťahy medzi mužmi a ženami nebudú nikdy jednotvárne

Opäť niečo veselé, čo treba zachovať pre budúce generácie. Téma viac ako nadčasová – vzťahy medzi pohlaviami.

1. Mužská reč - Ženy sú presvedčené, že muži v krčmách sa zásadne rozprávajú o sexe, autách a futbale. To vôbec nie je pravda. Muži v krčme sa nerozprávajú. Iba celé hodiny vysedávajú, hlúpo sa usmievajú a objednávajú si ešte jedno pivo.

2. Večierky - Muži chcú ísť domov až vtedy, keď sa večierok skončil. Alebo ešte neskôr. Ženy chcú ísť domov ešte predtým, ako sa večierok začal. Alebo ešte skôr.

3. Sedenie - Ženy nechcú stáť. Najradšej by si všade hneď sadli, aj keď tam nie sú stoličky. Ale keď už stoja, potom by chceli aj tancovať. Muži nechcú sedieť. Chcú stáť, alebo si hneď ľahnúť.

4. Oblečenie I. - Muži nenávidia, ak si majú obliecť šaty iných ľudí. Ženy milujú, ak si môžu obliecť tričká, košele, pulóvre a ponožky svojich mužov, ktoré takto postupne miznú v ich skriniach. Jedinou výnimkou je kúpací plášť. Ten sa zvyčajne povaľuje s vyhrnutými rukávmi v kúpelni.

5. Oblečenie II. - Ženy ovládajú čarovný trik, ktorý sa muži nikdy nenaučia: magické zmiznutie čiernych ponožiek v pračke.

6. Podnebie - Ženy poznajú iba dve podnebné pásma. Antarktídu a Afriku. Buď mrznú, alebo sa potia na smrť. Zvyčajne mrznú. A ak nemrznú, tak preto, lebo na seba prehodili mužovu bundu. Potom mrzne on.

7. Jedlo I. - Ženy vždy jedia šalát. Muži jedia šalát len vtedy, ak leží medzi dvomi krajcami chleba a kúskom pečeného mäsa.

8. Jedlo II. - Ženy sú pred najedením blízko smrti z vyhladovania, a po jedle im je zle. Muži sú schopní pojesť veľa, aj keď vôbec nie sú hladní.

9. Toalety I. - Ženy sú presvedčené, že muži si na toaletách porovnávajú dĺžku svojich penisov. Muži si myslia, že ženy chodia na toaletu v skupinkách preto, lebo nemajú nič, čoho by sa mali držať. Obe domnienky sú nesprávne.

10. Toalety II. - Ženy zabúdajú po použití toalety zdvihnúť dosku. Muži zabúdajú po použití toalety sklopiť dosku. Obe pohlavia zabúdajú vyčistiť kúpeľňu.

11. Tašky - Mužom sa všetko zmestí do vreciek. Ženy si všetko odkladajú do kabelky. V tejto kabelke je ešte jedna malá taštička, v ktorej je ešte menšia taštička.

12. Autá I. - Keď kupujú auto ženy, je dôležitá jeho farba a to, či je pod protislnečným krytom aj zrkadielko. Muži pri kúpe auta kopú do pneumatík.

13. Autá II. - Ženy dodržiavajú prikázanú rýchlosť, muži nie. Ženy rady stoja v dopravných zápchach. Muži si radšej vyberú bočnú, ale voľnú trasu. Ženy poznajú skratku, muži tiež.

14. Zdravie I. - Ak sa žena necíti dobre, ide k lekárovi. Ak sa cíti dobre, ide tiež. Muži chodia k lekárovi až vtedy, keď im je už tak zle, že už nemôžu ísť k lekárovi.

15. Zdravie II. - Ženy sú stále choré. Muži nie sú nikdy chorí. Ale ak sú muži chorí, potom sú veľmi chorí.

16. Sex - Po sexe chcú muži spať, ísť domov alebo do práce. Ženy sa chcú po sexe rozprávať, ísť do kúpelne alebo do postele.

17. Činnosť - Ženy sú schopné robiť dve veci naraz. Napríklad: žehliť a pozerať televíziu, telefonovať a lakovať si nechty, čítať a rozprávať. Muži to nevedia. Až na jednu výnimku: pozerať televíziu a spať.

18. Práca - Ženy od mužov očakávajú, že dokončia každú začatú prácu. Muži vedia, že každá práca má vlastný, citlivý život. Keby ju skončil, bolo by to takmer to isté, ako kedy ju zabil.

19. Návod na použitie - Ženy principiálne nečítajú žiadne návody na použitie, pretože očakávajú, že ak stlačia gombík, stane sa presne to, čo chcú. Muži vždy čítajú návod na použitie, pretože chcú nájsť vysvetlenie, ako prístroj potom zasa poskladať dohromady.

20. Vzťah - Ženy žijú s mužmi preto, lebo potrebujú niekoho, kto číta návody na použitie. Muži žijú so ženami preto, lebo potrebujú niekoho, kto týmto návodom aj rozumie.

Autor: arch, 3.11.2013
Foto: sxc,hu