pre mužov

Írske tance v podaní toho najpovolanejšieho Slováka - Štefana Tótha!

Slovensko počas svojich dejín kráľa nemalo, teraz však má princa – a to rovno tanečného. Pozvanie na krátky rozhovor prijal „Princ od Slovakia“ Štefan Tóth. Miesto zdvorilostného vstávania sa radšej usaďte a prečítajte si, čo o ňom možno ešte neviete. PS: Nakoľko sa už poznáme pár rokov, tak som mu drzo tykal.

1. Ako si spomínaš na svoje tanečné začiatky v Petronelle? Len si skočil na parket a rovno vykrúcal baby, alebo to boli pot a slzy?
Slzy v tom neboli, ale pot a krv áno. Často krát som mal veľké pľuzgiere z dlhých tréningov. Jediné čo ma držalo nad vodou, bola spoločnosť pekných tanečníc.

2. Po Petronelle si išiel ďalej a nastúpil si do profesionálneho tanečného súboru. Videl si kus sveta, zažil si veľké pódia, spoznal množstvo ľudí, čo to sa naučil a prežil. Vieš mi povedať svoj najpozitívnejší a najnegatívnejší zážitok z tohto obdobia?
Najpozitívnejší bol asi zážitok keď som účinkoval s americkou legendou country hudby Dolly Parton, alebo keď som stretol Whitney Houston na letisku v Atlante, a leteli sme spoločným lietadlom do Londýna.

3. Ako tanečníka ťa už ľudia okolo tanca bežne poznali. Potom prišlo tvoje účinkovanie v podobe reality šou Farma, a zrazu ťa poznalo celé Slovensko. Čo ťa prinútilo ísť na kasting? Verím, že peniaze boli asi tiež možným lákadlom, ale myslím si, že v tvojom prípade to bolo aj čosi viac.
Bola to hlavne možnosť zažiť niečo iné, a plus som si tak splnil sen, a dostal som sa do médií. Chcel som si dokázať, že prežijem všade, a že dokážem viac ako len tancovanie.

4. Vidím, že po Farme sa naďalej aktívne stretávaš so svojimi „farmármi“ a vyrážate spoločne na akcie a výlety. Kto z nich ti najviac srdcu, resp. telu najbližší / najbližšia?
Úprimne, mám rád všetkých rovnako! Sme dobrá partia a radi sa stretávame. A keď treba tak si aj pomáhame! Napríklad Andrea Járová sa podujala na natáčanie promo videa pre moju tanečnú školu, a to s veľkou ochotou a nezištne. Mám ju rád a vážim si ju, tak ako aj ostatných členov našej farmárskej zostavy.

5. Keď sa akurát nevenuješ tancu, čím sa zaoberáš?
Venujem sa rodine a rodinnému podniku. Robím managera v oblasti gastronómie. Vo voľnom čase chodím do kina, na drink alebo disko. Proste tak, ako asi každý.

6. Ty si ako čert, tiež asi nikdy nespíš, ale stále niečo nové vymýšľaš. Máš teraz aktuálne jednu tanečnú novinku, tak nám ju predstav.
Novinka je, že otváram tanečné kurzy v Bratislave a v Malackách. Budem učiť to čo viem najlepšie - írske tance. Je to určené pre deti, mládež a dospelých! Veľmi sa na to teším!

7. A na koniec ešte tvoj osobný odkaz pre čitateľov myshoun.com ...
Osobne od srdca odkazujem toto: BE COOL BE REEL BE SEXY : )


Ukážka z hodiny tanca

Autor: Myshoun, 10.9.2012
Foto: arch Š.P.T.