ľudia

Cicuška do uška: CD Cicuškine zápisky - bestofka vol. 1

Prestavte si mladú, príťažlivú a blond kočku. Máte? K tomu pripočítajte dlhé nohy, šibalské oči a krásne usmiatu pusu. Máte? Na to všetko hoďte zmysel pre humor a talent. Výsledkom tejto rovnice je spisovateľka Olivia Olivieri.

Keď sa mi do rúk dostala jej knižná prvotina Cicučkine zápisky, tak sa priznám, že niekoľko strán mi trvalo, kým som jej štýlu prišiel na chuť. Potom som knihu prelúskal za pár veselých večerov. Preto, keď teraz vydala aj jej audio podobu, tak som neváhal a rovno som ju trochu vyspovedal.

1. Pred časom si vydala správne uletenú knihu Cicuškine zápisky, ktorá sa celkom slušne vypredala. Čo bol ten prvotný impulz, keď si si povedala, že „toto musím napísať“?
Olívia: Ďakujem touto cestou opäť raz tej neznámej slečne v bedráčoch a krátkej bundičke, čo kedysi dávno v trolejbuse riešila s kamoškou depku a monológ zakončila polemikou, či pôjde do Auparku alebo do Polusu. Tá skvelá hláška si jednoducho zaslúžila, aby sa stala súčasťou literárneho fondu. No a pokračovanie si vypýtali samotní čitatelia. A čo by autor nespravil z lásky k svojim čitateľom?

2. Mám si už teraz robiť miesto v knižnici aj na Cicuškine zápisky 2? Ak áno, tak kedy a keď nie, tak prečo?
Olívia: Sprav si také tenké miestečko akurát na CD. O dvojke Zápiskov neuvažujem, aspoň zatiaľ. Ale ktovie? Možno raz pozbieram ďalšie hlášky, mám skvelý zdroj

3. Olivka, teraz mi ty dievča zlaté povedz, aký je rozdiel v obsahu medzi knihou a audio CD? Je to 1:1, alebo sa môžeme tešiť aj na nejaké bonusy?
Olívia: Čo nájdeš na CD, to nenájdeš v knihe. Hovorím teraz o skvelej interpretácii sexi cice Danice Jurčovej. V knihe je zas toho obsahovo viac. Takže je to asi tak 1:1. Keď sa bude CD páčiť a rozchytá sa tak ako kniha, bude aj druhé, s extra bonusmi.

4. Koľko musím z môjho prasiatka vytriasť, aby som si tvoje nahovorené texty púšťal cez uši?
Olívia: Tvoje prasiatko veľmi neschudne a tá suma ťa pred krízou aj tak nezachráni. Keďže humoru nie je nikdy dosť, klikaj na knihadoucha.sk, tam si objednáš Zápisky už za 7,90. No uznaj, za tú cenu sa dnes ani poriadne nenaješ. Ale určite sa dobre zasmeješ!

5. Na čo sa môžu najbližšie tešiť živočíchovia, ktorí ti fandia, a majú radi tvoju tvorbu?

Olívia: Tak to by aj mňa zaujímalo. Mám v hlave nejaké poviedky a hlavne musím už konečne vydať ten ženský román, čo mám rozpísaný v netbooku na tento účel kúpenom. Lebo som si všimla, že autorky ženských románov robia rozhovory do časákov a aj do telky a ja chcem tiež, nech ma teta v Tescu spozná , čo som odchodnejšia od nich? No a pred koncom budúceho roka by mal vyjsť aj upgrade Uletených rozprávok pre veľké deti a malých dospelých, jedinečnej knihy, ktorú si deti ilustrujú samé. Zatiaľ sa živočíchovia, ktorých týmto srdečne pozdravujem a na líčka bozkávam, môžu chechtať na Cicuškiných komentároch, prípadne sa jej zverovať do Poradne. Oboje na Lesk.sk

6. A na koniec ešte veselý odkaz pre čitateľov myshoun.com...
Olívia: Čítajte myshoun.com. Nechcem sa opakovať, ale humoru nie je nikdy dosť a toho kvalitného je stále málo. Myshoun je jednoducho značka kvality. (a moja srdcovka)

AUDIO: Pre zvedavé uši ponúkam trojminútovú ukážku. Play...PS: Fotografia obalu a zvuková ukážka sem boli umiestnené s povolením samotnej autorky Olívie Olivieri. To píšem pre istotu, keby mal nejaký premúdrený mantinel nutkanie ma poučovať o autorských právach.

Autor: Myshoun, 15.12.2011
Foto: arch O.O.