blogy

Ľudia, ste obyčajné stádo!

Nech je nadpis tohto článku akokoľvek poburujúci, stojím si za ním do poslednej bodky. A hneď vám aj vysvetlím prečo.

Každému podľa chuti
Stádovitosť nevynecháva ani naše labužnícke návyky. Obmedzené mozgy hovoria, že chlapi pijú iba kyslé víno (čim kyslejšie, tým lepšie). Nikomu to až tak nechutí, ale vraj sa to tak má. Síce im hubu vykrúca a najradšej by z tej kyseliny v žalúdku aj po stenách lozili, ale chlemtajú to ďalej. Pivo a káva musia byť horké. Nemusia. Pivo má tisíce chutí a iba zadubenec nevyskúša niečo nové, a do kávy si bez hanby dám mlieko a cukor. A keď už sme pri nápojoch, tak nemôžem vynechať ani tvrdý alkohol. Viete čo robia tí mantineli na východe? Pred odchodom do krčmy, kde sa bude vo veľkom chlastať, sa dobre neschváľ natlačia chlebom s masťou, alebo rovno do seba obrátia deci kuchynského oleja! Prečo? Aby v krčme pred ostatnými chlapmi veľa vydržali a dokázali, že sú riadni chlapi. Bohovský nápad! A len tak na okraj, steak nemusí byť iba krvavý a pizzu si podľa chuti napatlajte kečupom koľko len chcete. Nejaký malý ukričaný Talian vám do toho predsa nebude kecať.

Čo je v telke, to je pravda
Hm... veď už ani predpovedi počasia sa nedá veriť. Na obraz dajú chlapa, čo vždy presne vie, aké bude počasie, len nikdy nepovedia, že to platí pre iné zemepisné súradnice. Čo na tom, že hlásené polooblačno niekoľko dedín čerpalo vodnými čerpadlami z pivníc. Pohoda, klídek , tabáček – zajtra bude pekne tiež.  Všimli ste si niekedy skladbu večerných správ? Privítanie, aktuality, čo pokašľala vláda, čo zdražie, nehoda, vražda, požiar, nehoda, smrť a na koniec sa niekde v ZOO narodilo chutné zvieratko a všetci sú spokojní a šťastní, aký to bol vlastne krásny deň. O mozgových vypatlávačkách typu turecká telenovela a spol. radšej ani nezačnem... Viete o tom, že hocijakú Miss vyhrá vždy tá najlepšia, že práve testované auto v motoristickej relácii je revolučné a dokonalé, a že účinkujúci v reality šou sú tam vlastne zadarmo? Veríme tomu?... To si radšej pozriem vietnamský monoskop s arabskými titulkami.

Tak toto ani omylom!
Ktorý nagélovaný gašpar každý rok hovorí, čo si má chlap obliecť? Mne sú lautr jedno nejaké pásiky, vzory, strihy a aktuálna farba, len aby som zapadol do davu vytemperovaných fešáčikov podľa poslednej módy. Chlap chce široké tričko, kvalitnú košeľu,  pevné rifle a pohodlné boty. Žiadne obtiahnuté handry  a ligotavé cinkrdlátka.  PS: Normálny chlap na seba ružovú farbu nikdy nedá!

Jasné, je to umelec...  a aj legenda
Ruku na srdce. Koľkokrát ste sa v divadle postavili s davom na standing ovation bez toho, aby ste vnútorne súhlasili, že to predstavenie bolo naozaj také dobré? Pár krát už určite, že?. A prečo? Lebo ste nechceli vyzerať ako nekultúrny sediaci blb. A pritom začal to iba jeden – dvaja ľudia. Príklad číslo dva. Zbežne počúvate hudbu a zrazu sa napríklad jedna anglická fetula dostane na druhý svet. Čistá hudobná hystéria, albumy idú na dračku, peniažky sa sypú, celý facebook má v statuse R.I.P Amy. Dievča má za sebou pár vydarených skladieb, ale na legendu to podľa mňa nestačí. Treba sa stihnúť zhumplovať pred tridsiatkou? Asi hej, lebo neviem kto dlhodobo vydrží hulákanie takej Janis Joplin.... a to je údajne hudobná legenda tiež. A kto tvrdí opak, ten je kultúrny buran a hochštapler.

Ľudia, nebuďte už ovce. Jedzte, pite, obliekajte sa, hovorte a zabávajte sa podľa seba a nedajte sa ovplyvniť od nejakej skupiny degenerátov, ktorí akože diktujú čo je OK, a čo nie.

Autor: Myshoun, 10.10.2011
Foto: wallpaperdisk.com